Hlavní navigace

Chytrý nožík na úplně všechno

17. 2. 2020

Sdílet

 Autor: Leatherman
Smart věci vůbec nemusí být elektronické, ale přesto jsou dost chytré, aby pomohly opravit právě tu elektroniku. Takovým nástrojem může být třeba multifunkční kapesní nástroj Leatherman Free.

Řada multitoolů Free se skládá ze tří modelů, které se liší stupněm výbavy. Všechny nástroje vyrobené pod platformou Free nabízejí – přístup ke všem nástrojům z vnějšku bez nutnosti použití nehtu, vlastní magnetickou architekturu zajišťující plynulé otevírání a nový systém zamykání, který výrazně snižuje tření spojené s novými elastomerovými pružinami. Tato nová technologie umožnila prodloužit záruku na pětadvacet let.

První P-série je lehkým, odolným a víceúčelovým nástrojem na bázi kleští.  Multitooly P2 a P4 jsou vybaveny 20 výkonnými nástroji, opláštění se vyznačuje texturovaným ergonomickým designem, vnitřek je pak vybaven magnetickou architekturou, která umožňuje snadnější otevírání a zavírání nástrojů. Všechny nástroje jsou snadno přístupné z vnějšku, tudíž pomocí jedné ruky.

Nástroje T2 a T4 ze série T se vyznačují osmi až deseti funkčními nástroji v kompaktním provedení. Tyto kapesní nástroje rovněž mají texturovaný design a magnetické pojistky.

Třetí série z řady Free, tzv. K-série je kolekcí víceúčelových zavíracích nožů s ocelovou čepelí o délce 3,35“. Stejně jako předchozí série obsahuje patentované magnetické uzávěry a osm dalších nástrojů umístěných v rukojeti.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že magnetické pojistky jsou opravdu super (až tedy potom, co přijdete na to, jak přesně fungují). Jsou funkční, a přitom se snadno odjistí.

Výhodou takového nástroje, který přichází i v praktickém pouzdru s poutkem na opasek je, že ho můžete mít pořád u sebe a opravit – tedy – při/odšroubovat, rozebrat, změřit, zapilovat, otevřít, přeříznou nožem či pilkou cokoliv potřebujete. A samozřejmě také přidržet, protože základem takového multitoolu jsou kleště.

Já ho například úspěšně použil při sestavovaná stolního počítače a při jednoduchých opravách drobné elektroniky, aniž bych musel hledat všechny šroubováčky, které mám doma někde v krabici.

soutez_casestudy

A pak je to supernástroj, když opustíte teplo kanceláře či domova a vyrazíte do přírody.

 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku