Hlavní navigace

Dell představuje nový 27palcový 4K monitor

22. 1. 2020

Sdílet

 Autor: Dell
Společnost Dell představila monitor Dell UltraSharp 27 4K PremierColor (UP2720Q)

První 27palcový 4K model na trhu s integrovaným kolorimetrem a rozhraním Thunderbolt 3 je určený tvůrcům obsahu, pro něž je kvalita podání barev zcela zásadní prioritou.

Dell

Monitor Dell UltraSharp 27 4K PremierColor nabízí gamut pokrývající 100 % Adobe RGB, 98 % DCI-P3 a 80 % BT2020. Dokáže tedy reprodukovat široké spektrum barev v různých standardních barevných prostorech.

Vestavěný kolorimetr pomáhá uživatelům pracovat rychleji a bez ztráty produktivity díky snadné a rychlé kalibraci. Tu lze provádět buď kdykoli podle potřeby nebo plánovaně mimo pracovní dobu a udržovat tak konzistentní a optimalizované nastavení barev. Monitor UltraSharp 27 4K PremierColor je kompatibilní se systémem CalMAN a spolupracuje bezproblémově se (samostatně prodávaným) softwarem CalMAN pro kalibraci barev s využitím vestavěného kolorimetru nebo externí sondy.

Profesionální tvůrci obsahu také ocení jemnější vykreslení detailů díky rozlišení 4K Ultra HD, resp. 3 840 × 2 160 pixelů. Vysoký kontrastní poměr 1 300 : 1 a nízký jas tmavých tónů zajišťují kontrastní obraz a sytou černou. Rušivé okolní světlo a odlesky ze slunce nebo stropního osvětlení lze odstínit stínítkem, které se na monitor jednoduše nasadí.

Monitor dále nabízí rozhraní Thunderbolt 3 s přenosovou rychlostí až 40 Gb/s - tedy nejrychlejší a nejuniverzálnější připojení. Osazený je dvěma těmito porty, přes které dokáže napájet připojený notebook výkonem až 90 W a zároveň přenášet video a datový signál. Součástí je též integrovaná funkce Picture-By-Picture (PBP) pro paralelní porovnávání vizuálního obsahu. Umožňuje současně zobrazit tentýž obraz v různých barevných prostorech nebo dva obrazy z různých zdrojů.

soutez_casestudy

Dostupnost a cena

Monitor Dell UltraSharp 27 4K PremierColor bude dostupný od ledna 2020 za doporučenou koncovou cenu 43 900 Kč s DPH.

Byl pro vás článek přínosný?