Hlavní navigace

Dvoujádrový HTC Sensation

12. 4. 2011

Sdílet

 Autor:
HTC představilo smartphone HTC Sensation s dvoujádrovým procesorem a vlastní službu pro streamování filmů HTC Watch.

Společnost HTC dnes představila na tiskové konferenci v Londýně svou novou vlajkovou loď – hi-endový mobilní telefon HTC Sensation s operačním systémem Google Android 2.3.3. Jedná se o vůbec první zařízení od HTC s dvoujádrovým procesorem.

Multimediálně zaměřený telefon se chlubí rozměrným 4,3 palcovým širokoúhlým Super LCD displejem s prý přirozeným podáním barev a qHD rozlišením (540x960 px). 8Mpix fotoaparát s dvojitým přisvícením LED diodami na zadním panelu doplňuje čelní 1,2Mpix kamera určená k videohovorům. HTC Sensation umožňuje natáčet videa ve Full HD 1080p rozlišení s rychlostí 30 snímků za sekundu a stereofonním zvukem. Pro následný střih a editaci videa je určena aplikace Video Trimmer.

Pro milovníky filmů je připravena v HTC Sensation zcela nová služba HTC Watch. Ta umožňuje zakoupit nebo zapůjčit některý z nejnovějších hitů stříbrného plátna z bohatého video archivu, který v době spuštění služby nabídne více než 600 světových filmů.

Pevné, elegantně zaoblené tělo telefonu je vyrobeno z jediného kusu hliníku. Displej telefonu je navíc díky speciální vrstvě chráněn proti poškrábání při běžném používání. Novinka je vybavena 1,2 GHz dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon.

Nové HTC Sense tak přichází například s přepracovanou aktivní pohotovostní obrazovkou, která umožňuje uživateli přístup k nejčastějším funkcím i bez odemknutí telefonu. Mezi další vylepšení se řadí inovavaná grafika i animace spolu s novými widgety a efekty počasí.

Společnost HTC společně s novým telefonem HTC Sensation uvedla také vlastní filmovou streamovací službu, která bude plně dostupná i pro uživatele v České republice. HTC Watch nabídne filmový archiv oblíbených a nejnovějších filmů a seriálů. Každé video si uživatel může koupit nebo jen zapůjčit. Zakoupený film pak lze bezplatně sledovat až na čtveřici dalších HTC zařízení. Díky USB výstupu s podporou audiovizuálních přenosů ve vysokém rozlišení s redukcí na HDMI lze HTC Sensation používat jako přehrávač a stažené filmy si zobrazit na televizorech a projektorech.

Předpokládaná dostupnost telefonu HTC Sensation v České republice je v 1. polovině června 2011. Uvedení služby HTC Watch pro český trh je naplánováno na začátek června 2011. Doporučená koncová cena zatím nebyla oznámena.

 

HTC Sensation

ICTrocenka

HTC Sensation


Technické specifikace:

Operační systém: Google Android 2.3.3
Procesor: Qualcomm MSM 8260 1,2 GHz dual-core
Paměť: 768 MB RAM, 1GB ROM, slot pro MicroSD paměťové karty
Rozměry: 126,1 x 65,4 x 11,3 mm
Displej: 4,3 palců SLCD qHD, rozlišení: 540x960 (poměr stran 16:9), Gorilla glass
Konektivita:
- HSPA/WDCMA
- Wi-Fi standard IEEE 802.11b/g/n
- DLNA, Micro-USB (s podporou MHL – mobile high-definition video link, redukce na HDMI)
- Bluetooth 3.0
Baterie: 1520 mAh
Hmotnost: 148 g (s baterií)

Byl pro vás článek přínosný?