Hlavní navigace

Forrester: IoT chaos na obzoru

3. 11. 2020

Sdílet

 Autor: Fotolia © borispain69
Zařízení je hodně, stejně tak standardů – a způsobů připojení. Trh bude mít ještě co dělat.

Podle předpovědi od analytiků z Forrester Research budou mít výrobci zařízení internetu věcí příští rok před sebou hodně práce.

Standardů, které firmy používají, je opravdu hodně. Od low-power řešení jako Zigbee přes nelicencovaný Bluetooth až po veřejné a privátní varianty 5G a Wi-Fi sítí, IoT má plné ruce práce s tím poskytnout co možná nejvíce způsobu připojení u zařízení. Každý podnik je jiný, a každý má jiné potřeby a preference.

V roce 2021 začne prvotní osvojování 5G sítí, což způsobí přísun nových problémů pro výrobce – a postupnou nutnost přejít na nový standard, zpočátku nákladný.

Velký zájem o zlepšení konektivity panuje hlavně v oblasti zdravotnictví, tvrdě zasaženém současnou vlnou pandemie. Nositelná elektronika, různé chytré snímače a technologie pro digitální zdravotnictví jsou nově ještě relevantnější než dřív. Je očekáván značně zvýšený zájem spotřebitelů.

ICTrocenka

Možná trochu neočekávaně očekávají analytici Forresteru vzestup zájmu také u kancelářského vybavení. Firmy očekávají postupný návrat zaměstnanců do kanceláří a s tím souvisí nákupy vybavení a chytrých zařízení – zkrátka inovace pracovišť tak, aby lépe odpovídaly moderní době.

Vlivem Covidu také Forrester předpokládá nárůst celkového počtu průmyslových IoT produktů; zařízení se konečně mají stát mainstreamem.

Byl pro vás článek přínosný?