Hlavní navigace

Google Nexus 7 zakoupíte nyní i v České Republice!

10. 10. 2012

Sdílet

 Autor: Asus
Společnosti Google a ASUS uvedly na český trh zařízení Nexus 7, první sedmipalcový čtyřjádrový tablet na světě, který využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Pro tento systém je v současné době v obchodě Google Play dostupných 600 tisíc aplikací a her.

Společnosti Google a ASUS uvedly na český trh zařízení Nexus 7, první sedmipalcový čtyřjádrový tablet na světě, který využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean.  Pro tento systém je v současné době v obchodě Google Play dostupných 600 tisíc aplikací a her.

Nexus 7 pohání čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3, který zaručuje rychlé načítání webových stránek, plynulé hraní her a spouštění několika úloh současně. Grafická karta GeForce s 12 jádry zajišťuje vysoký grafický výkon a architektura CPU 4-PLUS-1 dodává zařízení maximální výkon přesně ve chvílích, kdy je potřeba, zároveň ale šetří energii v době, kdy vysoký výkon nevyužijete.

Tablet je vybaven displejem s rozlišením 1280 × 800 bodů a multidotykovým ovládáním. IPS panel umožňuje detailní zobrazení a široké pozorovací úhly, až 178 stupňů, použitá technologie ASUS TruVivid se zase stará o vylepšení barev a jasu. Odolné krycí sklo Corning Fit Glass zajišťuje dostatečnou ochranu proti poškrábání a zásluhou texturovaného krytu tablet nevyklouzne z ruky. Zabudovaná baterie poskytuje výdrž až 9,5 hodiny.

OS Android 4.1 Jelly Bean

Cloud24

Nexus 7 využívá Android 4.1 Jelly Bean,ten mimo jiné nabízí inteligentní notifikace umožňující rychlou práci s událostmi, nové widgety nebo možnost přizpůsobení domovské obrazovky. Po přihlášení k účtu Google můžete přistupovat k veškerému uživatelskému obsahu, který lze také synchronizovat v cloudu nebo s ostatními zařízeními, jako jsou tablety, telefony nebo počítače.

Tablet Nexus 7 v 16GB verzi se v České republice prodává za doporučenou cenu 5990 Kč s DPH.

Byl pro vás článek přínosný?