Hlavní navigace

Google rozšířil vzdálenou správu G Suite také na Windows 10

4. 5. 2020

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
IT administrátoři mohou nově na dálku ovládat G Suite účty také na zařízeních s Windows 10.

Google rozšířil vzdálenou správu G Suite na operační systém Windows 10. Firemní administrátoři tak mohou nově využívat ovládací panel G Suite k zajištění a sladění účtů ve Windows 10 s využitím technologií pro detekci hackerských útoků a podezřelých přihlášení. Na spravovaných zařízeních lze také nastavit systém jednotného přihlášení. Google nový způsob spravování počítačů s Windows 10 představil teprve v lednu, do širší distribuce se tak přes beta fázi dostává nezvykle rychle.

Aby počítač s Windows 10 mohli skrz ovládací panel spravovat, musí administrátoři na každém z daných koncových zařízení nejdřív nainstalovat aplikaci Google Credential Provider for Windows (GCPW). Ta mimo jiné také propojí existující uživatelské profily Windows s jejich účty na G Suite. Využitelná je však jen pro edice Windows 10 Pro, Enterprise a Business. Z pohledu G Suite je určená pro uživatele plánů Enterprise, Enterprise for Education a spřízněné služby Cloud Identity Premium.

Jakmile je aplikace nastavená, administrátorům umožňuje nastavit jednotné přihlášení pro G Suite a další googlovské služby nebo využít přihlašovací údaje pro G Suite rovnou pro Windows 10. S pomocí panelu lze nastavit také nástroje pro odhalování podezřelého chování či phishingových útoků, na dálku spravovat aktualizační proces Windows či šifrování dat pomocí programu BitLocker.

soutez_casestudy

Nová funkcionalita se odlišuje od toho, co Google loni v říjnu označil za „fundamentální správu zařízení“, když hovořil o zahrnutí veškerých systémů (ať už stolních počítačů či mobilních zařízení) do správy koncových bodů v momentě, kdy se uživatel přihlásí do G Suite z kteréhokoliv z nich.

Tento koncept měl učinit každé zařízení viditelné skrz administrátorský ovládací panel G Suite tak, aby administrátoři mohli snadno nahlédnout, na kterém ze zařízení je třeba aktualizovat operační systém nebo se na dálku odhlásit z účtu, pokud by zařízení bylo odcizeno. Spuštění této novinky Google kvůli současné pandemické situaci prozatím odložil.

Byl pro vás článek přínosný?