Hlavní navigace

Herní kompy za pár kaček

2. 5. 2018

Sdílet

 Autor: HP
HP představilo HP Pavilion Gaming, novou řadu notebooků, stolních počítačů a monitorů navržených pro běžné herní nadšence.

Gaming je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů na trhu s počítači, na celém světě najdeme více než miliardu hráčů. Obyčejní příležitostní hráči přitom představují 62 % z nich. Zatímco řada Omen od HP je určena pro výkonnostní hráče, nové portfolio HP Pavilion cílí na různorodé potřeby běžnějších uživatelů, kteří zároveň rádi hrají hry a často využívají jedno zařízení pro všechny činnosti.

HP Pavilion Gaming Laptop 15 spojuje výhody dobře přenosného notebooku s výkonným hardwarem pro hraní her, tvorbu obsahu a produktivní práci. Nechybí mu tedy rychlá a velká úložiště, rychlá Wi-Fi, vylepšený zvuk a výkonné chlazení v podobě dvojice větráčků s výdechy v zadních rozích laptopu, které zlepšují proudění vzduchu a snižují zahřívání.

Výkon zajistí 8. generace šestijádrových mobilních procesorů Intel Core i7+ nebo 8. generace standardních čtyřjádrových mobilních procesorů Intel Core i7, které zastanou řadu pracovních úkolů, než se uživatel rozhodne pustit do hraní. Ukládání her, filmů a obrázků nebude problém díky vybraným kombinacím úložišť v podobě až 2TB HDD, až 256GB PCIe NVMe SSD, duálním řešením s až 256GB PCIe NVMe SSD a 1TB HDD. Grafický výkon pak obstará výběr grafických čipů s nejvyšší variantou v podobě Nvidia GeForce GTX 1060 s podporou MAX-Q.

Stolní počítače HP Pavilion Gaming utáhnou i ty nejnovější herní titul, řadu prvků mají oba modely společnou, včetně designu s černým broušeným povrchem a zeleným LED proužkem na přední hraně, který ladí s ikonkami portů.

Maximální flexibilitu co do kapacity a výpočetního výkonu umožnila řada variant úložišť včetně až 3TB HDD, až 512GB PCIe NVMe SSDnebo duálního řešení s až 512GB SSD a 3TB HDD, nebo až 3TB HDD s pamětí Intel® Optanepro rychlejší ukládání.

Základní vstupní i výstupní konektory umístěny na přední straně skříně včetně USB Typu A, USB Type-C, audio portů a čtečky karet, vzadu je potom kombinace USB Typu A, audio a video portů. Zákazníci si mohou zvolit i konfiguraci s optickou mechanikou pro instalaci a hraní her, které nastřádali v minulosti, nebo přehrávání filmů z DVD nosičů.

podcast

HP Pavilion Gaming 690 má menší rozměry. Jedná se o optimalizované zařízení pro domácí herní fanoušky, kteří hledají líbivý, ale zároveň kompaktní stroj, který se všude vejde.

HP Pavilion Gaming Laptop 15 bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 22 990 Kč.
HP Pavilion Gaming 690 bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 16 990 Kč.
HP Pavilion Gaming 790 bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 22 490 Kč.
Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR bude v České republice dostupný od srpna za cenu začínající na 12 590 Kč.

Byl pro vás článek přínosný?