Hlavní navigace

Herní notebook musí splňovat různá kritéria. Podle čeho vybírat?

 Autor: sezer66 / Shutterstock.com
Zatímco desktop zůstává u mnoha hráčů na PC špičkou, někdy potřebujete něco trochu přenosnějšího. Herní notebook je zařízení s výkonem pro hraní her ve velikosti, jakou si jen zvolíte. Když si ale kupujete herní notebook, nehledíte jen na specifikace.
PR článek 27. 11. 2020

Sdílet

Díváte se na celý počítač, včetně vestavěné klávesnice a displeje. Jak tedy vybrat správný herní notebook?

Rychlé tipy

  1. Kupte dobrý grafický procesor: Většina her závisí na grafickém procesoru – a u notebooků je nelze upgradovat. Dobrý grafický procesor zajistí, že váš herní notebookbude po několik let schopný umožnit jeho uživateli hrát hry s vysokým nastavením.
  2. Zvažte upgrade později: Mnoho, i když ne všechny, herní notebooky vám umožní upgradovat RAM a úložiště.
  3. Vyberte si rozlišení nebo rychlost: Nejrychlejší 144Hz displeje jsou nyní k dispozici pouze v rozlišení 1920 x 1080, takže 4K obrazovka bude pomalejší.
  4. Kupte dobrou klávesnici: Nechcete hrát své hry na moc tvrdé klávesnici. Vybírejte mezi herními klávesnicemi.

Jaké další specifikace byste měli zvážit?

CPU: V závislosti na vašem rozpočtu můžete získat velmi výkonný procesor Core i7 nebo dokonce procesor, který můžete přetaktovat, například Intel Core i9-9980HK. Můžete také najít notebooky s CPU pro stolní počítače. Většina her však těží více z kvalitního GPU než z CPU, takže si s procesorem Core i5 určitě vystačíte.

RAM: Hraní může být náročné na RAM – a 8 GB je to, co doporučujeme pro úkony průměrné produktivity. Pokud můžete, měli byste jít na 16 GB. Notebook s GTX 1650 nebo 1660 Ti má obvykle 8 GB. Jakmile se dostanete na GTX 2060 nebo vyšší, některé přijdou s 16 GB RAM. Pokud nyní nemůžete dostat svůj notebook s 16 GB RAM, zvažte v blízké budoucnosti jeho upgrade.

Úložiště: Pevný disk nebo SSD? Proč ne obojí? Některé levné herní notebooky budou dodávány pouze s pevným diskem (obvykle 1 TB), ale většina herních notebooků také obsahuje malý SSD, který slouží jako bootovací jednotka.

Samozřejmě máte mnoho možností volby – je třeba je všechny srovnat.

Stejně jako paměť, je i u herních notebooků úložiště často upgradovatelné. Pokud tedy potřebujete více místa, můžete vložit pevný disk o velikosti 2 TB nebo větší.