Hlavní navigace

HTC přichází s novými VR headsety VIVE Cosmos

16. 3. 2020

Sdílet

 Autor: HTC
VIVE Cosmos Elite nabídne nekompromisní sledování pohybu, VIVE Cosmos XR zpřístupní spotřebitelům rozšířenou realitu a VIVE Cosmos Play srazí cenu VR

Společnost HTC dnes představila nové varianty headsetu HTC VIVE Cosmos využívající jeho modularity. Kromě nových headsetů VIVE Cosmos Elite, Cosmos XR a Cosmos Play se tak mohou i majitelé původního HTC Vive Cosmos těšit na nová rozšíření. U žádné z variant nechybí obraz s rozlišením 2 880 x 1 700 px a obnovovací frekvencí 90 Hz, kvalitní stereo sluchátka ani praktický odklopný design. Samozřejmostí je plnohodnotné nastavení IPD (interpupillary distance), které umožňuje vyladit vzdálenost čoček tak, aby odpovídala vzdálenosti očí. Díky tomu uživatelé mohou očekávat perfektní obraz a pohodlí pro oči i při hodinách pobytu ve virtuální realitě. Potěší i podpora bezdrátového adaptéru HTC VIVE Wireless, která je vlastní všem headsetům tchajwanského výrobce.

HTC Systém výměnných čelních panelů propůjčuje headsetu HTC VIVE Cosmos nebývalou všestrannost a možnost kdykoliv jej přizpůsobit aktuálním požadavkům. Každý si tak může vybrat odpovídající variantu. Ať dává přednost praktickému inside-out trackingu, sofistikovanému systému sledování pohybu Steam VR, nebo se rozhodne prozkoumat možnosti rozšířené reality, VIVE Cosmos bude správnou volbou. Své rozhodnutí může navíc kdykoli přehodnotit. 

HTC VIVE Cosmos Elite pro nejnáročnější

Aktuálně nejvyšší model z rodiny headsetů VIVE Cosmos se pyšní čelním panelem HTC VIVE External Tracking Faceplate. Kombinuje tak inside-out tracking s nejdokonalejším sledováním pohybu pomocí základnových stanic. Nadšenci pro virtuální realitu tak od něj mohou čekat zážitky za jakýchkoliv okolností a také kompatibilitu s veškerým příslušenstvím systému Steam VR. Svůj VR systém tak mohou využít nejen s klasickými ovladači, ale také s HTC Vive Trackery. Ty mohou sloužit jako značkovače pro sledování pohybu celého těla, nebo například pohybu hokejky či jiného předmětu. Jeho přednosti ocení i nejzkušenější hráči titulů Pistol Whip, Superhot a Audica.

Prodej HTC VIVE Cosmos Elite se základnovými stanicemi a ovladači bude zahájen v průběhu prvního čtvrtletí roku 2020 za cenu 25 599 Kč. Ve druhém čtvrtletí bude pak dostupný i samostatný čelní modul External Tracking Faceplate, jako příslušenství pro původní HTC Vive Cosmos, s cenou 5 559 Kč. Předobjednávky HTC VIVE Elite budou u vybraných partnerů dostupné od 4. března 2020.

HTC VIVE Cosmos XR propojí skutečné s virtuálním

Technologickou lahůdku představuje model HTC VIVE Cosmos XR, který díky průhledovým kamerám s vysokým rozlišením a zorným polem širokým až 100 stupňů umožní umístit virtuální objekty do reálného světa. Ve spojení s aplikací Vive Sync tak rozšíří možnosti spolupráce na velkou vzdálenost. Perfektně ostrý obraz průhledových kamer posouvá i možnosti integrace reálného okolí do virtuálních světů. HTC VIVE Cosmos XR bude blíže představen v rámci březnové konference GDC a v průběhu druhého čtvrtletí roku 2020 bude zpřístupněn vývojářům.

HTC VIVE Cosmos Play

ICTrocenka

Nejdostupnější model HTC Vive Cosmos Play otevře dveře do virtuálních světů novým uživatelům. Pro sledování pohybu využívá inside-out technologie založené na čtveřici rychlých kamer. Zároveň zachovává veškeré atributy prémiového VR, které jsou společné pro všechny headsety VIVE Cosmos. Nechybí tedy špičkové zobrazovače, optika, sluchátka i odklopná konstrukce a modularita, která umožňuje jeho vylepšení v budoucnosti.

Původní headset HTC Vive Cosmos využívá pro sledování pohybu 6 kamer a díky přítomnosti horní a dolní nabízí širší úhel sledování pohybu nad hlavou a v oblasti pasu. Díky kamerám s extrémně širokým záběrem snímá ovladače i ve chvíli, kdy je uživatel umístí mimo své zorné pole. Stejně jako v případě ostatních modelů od něj uživatelé mohou očekávat špičkový obraz, výklopnou konstrukci usnadňující přechod mezi skutečnou a virtuální realitou i jedinečnou rozšiřitelnost pomocí výměnných čelních modulů.

Byl pro vás článek přínosný?