Hlavní navigace

HTC TITAN a HTC Radar s Windows Phone 7.5

2. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
HTC představila dvojici smartphonů s novou verzí Windows Phone – HTC TITAN a HTC Radar.

Společnost HTC dnes na tiskové konferenci v Londýně představila podzimní novinky HTC TITAN a HTC Radar postavené na nové generaci mobilní platformy Windows Phone 7.5 původně přezdívané kódovým označením Mango. Ta uživatelům nabídne přes 500 nových funkcí, které zajistí ještě snadnější komunikaci, větší provázanost aplikací a rychlejší prohlížení webu prostřednictvím integrovaného internetového prohlížeče Internet Explorer 9.

Mezi další přednosti nové verze operačního systému Microsoftu se řadí multitasking, podpora dalších jazyků včetně češtiny a zpřístupnění aplikací z Marketplace v České republice.

HTC TITAN
HTC TITAN je se svým 4,7 palcovým S-LCD displejem a hliníkovým tělem s 9,9 milimetry tloušťky novou vlajkovou lodí společnosti v kategorii Windows Phone telefonů. Tento model je od počátku svého vývoje koncipován jako multimediální zařízení. Na téměř 12 centimetrové úhlopříčce vyniknou fotografie pořízené 8 megapixelovým fotoaparátem umístěným na zadní straně telefonu. Díky podpoře videohovorů v nové generaci Windows Phone je na čele zařízení umístěna další čočka s rozlišením 1,3 Mpx.

Velký displej a sada kancelářských aplikací Office Mobile umožňuje pohodlné vytváření, upravování a prohlížení Office dokumentů Word, Excel, PowerPoint nebo OneNote kdekoli na cestách. Díky podpoře dokumentového úlořiště SharePoint je možné dokumenty uložit přímo na firemní server, takže i kolegové budou mít k dispozici aktuální verzi.

HTC Radar
Druhou novinkou, kterou společnost v Londýně představila, je HTC Radar s robustním tělem z jediného kusu hliníku. Telefon je vybaven S-LCD displejem s úhlopříčkou 3,8 palce. Pěti megapixelový fotoaparát je schopný záznamu HD videa s rozlišením 720p (1280 x 720). Díky nové generaci Windows Phone 7.5 budou moci majitelé telefonu HTC Radar komunikovat se svými přáteli v jediném okně skrze textové SMS zprávy, Facebook Chat nebo IM službu Windows Live Messenger. Pro videohovory je připravena čelní kamera nad displejem telefonu s VGA (640 x 480) rozlišením.

HTC TITAN i HTC Radar mají shodně na boční straně tlačítko spouště fotoaparátu. S jeho pomocí mohou majitelé obou zařízení pohodlně pořídit fotografie, jelikož telefon drží v obou rukou současně. Oba modely jsou vybaveny širokoúhlou optickou čočkou s 28 milimetrovou ohniskovou vzdáleností a světelností f/2.2. Vylepšený fotoaparát umožňuje zachytit mnohem širší záběr v horších světelných podmínkách, než bylo doposud možné. Pořízené fotografie lze následně nahrát na Facebook pomocí vestavěné aplikace HTC Photo Enhancer.

Telefony HTC TITAN i HTC Radar budou v České republice dostupné v říjnu 2011. Doporučené ceny obou zařízení budou upřesněny v tiskové zprávě při zahájení prodeje.

 

HTC TITAN

HTC Radar

HTC Radar

 

Cloud24

HTC TITAN
Procesor: 1,5 GHz
Displej: 4,7“ SLCD, 480 x 800
Operační systém: Windows Phone 7.5
Paměť: až 16 GB v microSD, 512 MB RAM
Fotoaparát: 8 Mpx, 28mm ohnisko, světelnost f/2.2, podpora nahrávání 720p
Akumulátor: 1600 mAh
Rozměry: 70,7 x 9,9 x 131,5 mm
Hmotnost: 160 g

HTC Radar
Procesor: 1 GHz
Displej: 3,8“ SLCD, 480 x 800
Operační systém: Windows Phone 7.5
Paměť: až 8 GB v microSD, 512 MB RAM
Fotoaparát: 5 Mpx, 28mm ohnisko, světelnost f/2.2, podpora nahrávání 720p
Akumulátor: 1520 mAh
Rozměry: 61,5 x 10,9 x 120,5 mm
Hmotnost: 137 g

Byl pro vás článek přínosný?