Hlavní navigace

Huawei pouští Emui 10.1 i s hlasovou asistentkou na další zařízení

30. 6. 2020

Sdílet

 Autor: Huawei
Nejpozději dnes by měli mít všichni majitelé zařízení Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Porsche Design Huawei Mate 20 RS, Huawei nova 5T, Huawei Mate Xs, Huawei P40 lite, Huawei Mate 30 Pro, Huawei MatePad Pro k dispozici novou verzi nadstavby operačního systému android Emui 10.1.

Hlavními novinkami, které aktualizace přináší, jsou zejména vylepšení stávajících funkcí, které podporují bezproblémovou integraci většího počtu zařízení Huawei do společného ekosystému, a také několik nových funkcí. V Emui 10 se poprvé představila funkce Multi-Screen Collaboration (práce na více obrazovkách), která je v nejnovější verzi Emui vylepšena.

Dále pak uživatelé zaznamenají zásadní změny ve funkčnosti systému a vylepšení v oblasti zabezpečení a výkonu. Emui 10.1 dále rozvíjí designovou filozofii Emui 10 a prezentuje další vývoj funkce stále zapnutého displeje (AoD) například třemi novými animacemi při odemykání displeje otiskem prstu.

Zcela novou funkcí je pak práce ve více oknech - přetažením od okraje obrazovky se zobrazí boční panel, kterým se funkce aktivuje. Umožňuje přenos textu, obrázků a souborů mezi dvěma aplikacemi na jedné obrazovce. Notifikace se pak zobrazují nad všemi dalšími prvky uživatelského rozhraní. Toto rozložení umožňuje reakce na ně bez nutnosti přepínat mezi aplikacemi.

Došlo také k úpravě animací posunu obrazovky.

Novinkou v Emui 10.1 je aplikace pro videohovory Huawei MeeTime. Zajišťuje přenos videohovorů ve fullHD (až 1080p) mezi zařízeními Huawei za jakýchkoliv podmínek. Technologie rozpoznání obličeje se využívá pro čisté zobrazení volajících ve špatných světelných podmínkách a algoritmus úpravy rozlišení vyvažuje nízkou kvalitu obrazu i při špatné kvalitě signálu.

Uživatelé si mohou mezi sebou také sdílet obrazovku a označovat určité oblasti, pokud je to během hovoru nutné. Aplikace Huawei MeeTime bude nejdříve spuštěna ve vybraných asijských zemích a Jihoafrické republice a postupně v průběhu zbytku roku i v dalších zemích.

Funkce Huawei Share, která původně sloužila pouze pro vysokorychlostní přenos souborů je nyní hlavním nástrojem spolupráce chytrých telefonů, počítačů, tabletů, chytrých reproduktorů a dalších zařízení produktů této značky. V Emui 10 byla uvedena funkce práce na více obrazovkách (Multi-Screen Collaboration), která umožňuje zobrazení obrazovek smartphonů na laptopech Huawei.

Ve verzi Emui 10.1 je funkce vylepšena o možnost přijímat hovory z telefonu na PC, otevírat odkazy z telefonu prostřednictvím aplikací na PC a nebo využívat mobilní připojení telefonu na počítači jedním kliknutím.

Zbrusu novou funkcí je pak také galerie spojující více zařízení (Cross-Device Photo Gallery) Pokud má uživatel nějaké fotky na jednom zařízení a jiné na dalším, stačí být na obou připojen na stejné WiFi síti a přihlášen za použití Huawei ID. V galerii jsou pak dostupné všechny fotky a je možné v nich vyhledávat. Funkce se momentálně dostupná v evropském regionu, ale brzy bude podporována i v dalších oblastech.

soutez_casestudy

Emui 10.1 je také prvním představením hlasové asistentky Huawei s názvem Celia. Stačí přidržet tlačítko vypínače na jednu sekundu nebo říct “Hey Celia.” Celia využívá hardware zařízení a umělou inteligenci k určování předmětů, ovládání médií, odesílání textových zpráv a usnadňovat překlad při osobním kontaktu. Celia bude ze začátku dostupná v angličtině, francouzštině a španělštině ve vybraných zemích hovořících těmito jazyky na zařízeních Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro a později se rozšíří i do dalších zemí světa.

Dostupnost všech funkcí aktualizace Emui 10.1 můžete ověřit v Nastavení > Systém a aktualizace > Aktualizace softwaru na svém chytrém telefonu nebo v aplikaci podpory (HiCare) > Rychlé služby > Více > Aktualizace můžete získat přístup k aktualizacím s předstihem.

Byl pro vás článek přínosný?