Hlavní navigace

IBM vylepšuje svůj balíček aplikací LotusLive pro podnikovou spolupráci

IBM vylepšuje, LotusLive o další možnosti včetně vylepšené služby pro e-maily a kalendář nazvané LotusLive Notes, a o novou sadu nástrojů pro spolupráci pojmenovanou Communities.
Petr Šverák 7. 10. 2010

Sdílet

Nově představený LotusLive Notes, založený na softwaru Lotus Notes, zahrnuje posílání zpráv, kalendáře, instant messaging a kontakty. Uživatelé si mohou pořídit buď webovou verzi nebo verzi využívající "tlusté" klienty. V minulosti byl LotusLive v nabídce ve webové verzi za 3 dolary za osobu na měsíc, nicméně nová služba nabízející posílání zpráv a kalendář vyjde na 5 dolarů měsíčně. Podle nového plánu je každému uživateli přiděleno 25 gigabajtů úložného prostoru.

Podpora pro aplikace Notes ještě nebyla přidána, prozrazuje Sean Poulley, vice prezident oddělení on-line služeb pro spolupráci u společnosti IBM. Nicméně služba může být integrována s podnikovým softwarem Lotus Notes a využívat LotusLive utility a Tivoli Directory Integrator společnosti IBM.

"Žádná společnost nechce mít dva adresáře, nikdo nechce dvojí přihlašování, ale každý má vnější požadavky," vysvětluje Poulley a dodává, že zmiňovaná integrace dovolí firmám spolupracovat mnohem jednodušeji mimo jejich firewally. "Většina toho, co můžete spravovat v emailu, kalendáři a plánovači on-premise prostředí, je také možné spravovat v LotusLive pomocí Domino konzole."

Další velký přídavek do LotusLive, nazvaný Communities, by měl být užitečný pro mezipodnikovou spolupráci. Dovoluje uživatelům komunikovat pomocí diskuzí na fórech, nabízí nástroje pro spravování projektů, webové záložky, sdílení souborů a možnost "tagování" informací. Je podobný softwaru pro vytvoření podnikové sociální sítě společnosti IBM Lotus Connections, nicméně nenabízí možnosti jako tvořit blogy nebo wiki stránky. Tyto nástroje by ovšem mohly být k dispozici v budoucnu, prozrazuje Poulley.

Kromě těchto vylepšení společnost IBM ještě integrovala LotusLive se službou pro využívání kalendáře a plánování pojmenovanou Tungle, jež dovoluje uživatelům plánovat schůzky napříč různými kalendářovými aplikacemi, a dále také softwarem Bricsys pro sdílení, prohlížení a anotaci dokumentů, jež podporuje více než 70 typů dokumentů.

Celý balíček Lotus Live, jenž nabízí i webové konference, je k dispozici za 10 dolarů za uživatele na měsíc.