Hlavní navigace

Instagram pro Android již brzy!

Sdílet

 Autor:
Oblíbená aplikace Instagram umožňující snadnou a efektní úpravu a sdílení mobilních fotografií byla doposud dostupná pouze pro mobilní operační systém iOS. To se má však již v brzké době změnit.

Majitelé mobilních zařízení z produkce společnosti Apple aplikaci Instagram jistě důvěrně znají a ti ostatní o ní pravděpodobně alespoň slyšeli. Jedná se o jednoduchý editor fotografií nabízející celou škálu efektních filtrů a možnost sdílení výsledných obrázků. Již od svého uvedení v roce 2010 se těší ze strany uživatelů obrovské popularitě, dle slov společnosti Burbn, jež stojí za vývojem aplikace, nyní Instagram používá na 27 milionů uživatelů.

Mezi nejpopulárnější filtry patří bezesporu úprava do podoby fotografie pořízené instantním fotoaparátem (Polaroid), přidání zrna či nerovnoměrného rámečku. Fotografie pak mohou vypadat například takto:

instagram

Spoluzakladatel společnost Burbn Kevin Systrom se v neděli ne hudebním, výtvarném a technologickém veletrhu South by Southwest nechal slyšet, že bude Instagram brzy dostupný také mobilní platformu Android, a dokonce předvedl neoficiální beta verzi aplikace. Instagram pro Android by měl nabídnout stejnou sadu obrazových filtrů a podporovat sdílení fotografií na sociálních sítích, jako je Tumblr, Twitter nebo Facebook.

top_it_employers

 

Zdroj: PCWorld.com, Instagram.com

Byl pro vás článek přínosný?