Hlavní navigace

Intel: Čipy Rocket Lake přijdou z kraje roku 2021

 Autor: Intel
Vývoj 7nm procesu má zpoždění, a tak se právě nové čipy Rocket Lake můžou stát procesorem, který chcete do svého počítače.
Redakce 9. 10. 2020

Sdílet

Intel potvrdil, že čipy jedenácté generace Rocket Lake se dostanou na trhu v prvním kvartálu příštího roku (pravděpodobně v březnu), a také to, že budou podporovat rozhraní PCIe 4.0.

„Půjde o další prvotřídní procesor pro herní systémy a těšíme se, až vám budeme moct v dohledné době sdělit podrobnosti. Je toho totiž mnohem víc,“ láká viceprezident Intelu John Bonini. Rocket Lake má být dalším zástupcem 14nm generace, nejspíš s osmi jádry, ačkoliv architektonicky podobné Ice Lake, respektive Tiger Lake. Intel s aktuálním oznámením přichází jen pár hodin před tím, co má konkurenční AMD zveřejnit detaily k vlastní novince, desktopovým procesorům Ryzen 5000, které se začnou prodávat nejspíš o něco dřív.

Minulý měsíc Intel ohlásil jiný z čipů jedenácté generace, a to mobilní Tiger Lake, které by se měly dostat na pulty obchodů v nejbližších dnech. Co zatím není úplně jasné, zda se Tiger Lake dočká i své desktopové varianty, ačkoliv s ohlášením Rocket Lake se spíš zdá, že ji přeskočí.

Dosud totiž Intel zpravidla na podzim představil nový čip v mobilní verzi, ta desktopová pak následovala v průběhu jara. Pandemická situace a nemožnost prezentovat nové produkty na obvyklých konferencích a veletrzích však mohla tento přístup změnit.