Hlavní navigace

iPhone 4G neoficiálně poodhalen

20. 4. 2010

Sdílet

Redaktorům webu Gizmodo se dostal do ruky prototyp nové generace smartphonu od Applu, označovaný jako iPhone 4G.

Přístroj se dostal k redaktorům zcela náhodou, protože byl údajně nalezen v baru v Redwood City, kousek od ústředí společnosti Apple. Ti jej rozebrali a prozkoumali a i přes původní skepsi se nakonec shodli, že se opravdu jedná o novou generaci přístroje od Applu, i když vzhledově vypadá podobně jako model 3GS.

iPhone 4G není oficiální název, ale spíše jen zažité označení pro chystaný přístroj, o kterým Apple zatím nezveřejnil mnoho informací, ale očekává se, že by měl být oficiálně ohlášen někdy kolem června a stát se tak již pravidelným upgradem této řady přístrojů. Apple se zatím nevyjádřil k autenticitě přístroje.

Podle reportu redaktorů Gizmodo obsahuje smartphone OS iPhone 4.0 a má řadu nových hardwarových funkcí, jako přední videokameru a blesk. Samotný přístroj je také tenčí, téměř plochý, ale je o 3 gramy těžší, než model 3GS. Také na základní desce jsou menší komponenty, ale baterie je větší, což by mělo zaručit delší výdrž provozu a přístroj má také samostatná tlačítka pro regulaci hlasitosti. Bohužel přístroj byl po ztrátě na dálku zablokován, takže nebylo možné více zkoumat jeho funkcionalitu.

Ohledně nové generace přístrojů iPhone začíná vznikat velké očekávání, Wall Street Journal v minulém měsíci informoval, že Apple vyvíjí hned dva přístroje, které budou uvedeny v létě, přičemž jeden má mít podporu CDMA sítí. Analytici jsou také přesvědčeni, že by se v nových iPhonech mohl objevit čip A4, který zažil premiéru v iPadu a zvýšit tak výkon těchto smartphonů.

Byl pro vás článek přínosný?