Hlavní navigace

Jak na notebooku zvýšit životnost baterie

7. 8. 2023

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Asi každý z nás chce, aby mu jeho notebook vydržel co možná nejdéle. Cesta k delšímu životu vašeho milovaného přenosného počítače je možná poněkud překvapivě poměrně jednoduchá a vede v první řadě přes správnou konfiguraci jeho napájení.

Právě změna nastavení napájení může dokázat zajistit vyšší životnost baterie notebooku tím, že zabrání tomu, aby notebook při svém provozu pracoval bez ohledu na aktuální potřeby uživatele na maximum. Správné nastavení týkající se napájení je přitom relativně jednoduché a na každodenní používání vašeho notebooku má jen velmi malý dopad. Přečtěte si, jak na to!

Zvýšení výdrže napájení notebooku

Nastavení týkající se spotřeby energie notebooku najdete v aplikaci Nastavení. Tuto aplikaci spustíte nejsnáze zřejmě tak, že v nabídce Start klepnete na ikonku ozubeného kolečka.

Zde klepněte na tlačítko Napájení a baterie.

Za okamžik se zobrazí nabídka, v níž uvidíte v horní části položku Doporučení pro úsporu energie. Když na tuto položku klepnete, zobrazí se další nabídka.

Výše uvedenou poslední operací zobrazíte stránku obsahující nejrůznější doporučení. Pokud chcete použít všechna zde uvedená doporučení najednou, postačí, když stisknete tlačítko Použít vše.

Cloud24

Není samozřejmě nutné využít všechna zde uvedená doporučení. Pokud byste stáli jen o některá, stačí vedle každého, které chcete použít, klepnout na tlačítko Použít.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?