Hlavní navigace

Jak obejít filtry obsahu aneb jak vidět to, co vidět nemáte - 2. díl

23. 4. 2014

Sdílet

 Autor: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé služby, zejména takové, které poskytují streamovanou hudbu či filmy, na svém PC nespustíte? Za všechno mohou content filtry. Nicméně i ty se dají obejít!

Skutečnost, že máte funkční připojení k internetu, ještě zdaleka neznamená, že je budete moci využívat naplno. V činnosti totiž může být tzv. filtr obsahu (content filter), který určí, k jakému obsahu se dostanete. Tento filtr obsahu může fungovat jak na lokální úrovni, tak na úrovni států či dokonce celých zeměpisných oblastí. Ale jako všemu je možné se i filtrům obsahu docela úspěšně vyhnout. V tomto článku vám poradíme, jak to udělat, ale pozor – veškeré aktivity provádíte takříkajíc na vlastní triko!

 

Předchozí díl

Změna umístění pomocí VPN – nevýhody

Sítě VPN ovšem mají i své stinné stránky. Při připojování k webům prostřednictvím VPN stojí navíc nějakou tu režii. A tak i v případě, kdy máte rychlé připojení k síti VPN, zpoždění narůstá – jednoduše proto, že připojení vede ještě přes další (třetí) stranu. Je logické, že připojení k síti VPN pak budou používat i všechny vámi spuštěné programy na počítači. Z toho vyplývá, že připojení přes síť VPN byste měli používat skutečně jen tehdy, pokud je budete skutečně potřebovat.

Chcete-li se připojit k síti VPN v operačním systému Windows, pak stiskněte klávesu Windows, zadejte výraz VPN a klepněte na položku Vytvořit připojení k virtuální privátní síti (VPN). (Ve Windows 8 vyberte po vyhledání sítí VPN filtr Nastavení). K síti VPN se můžete připojit i odpojit přes ikonku sítě v oznamovací oblasti – v podstatě se jedná o naprosto stejný postup, jaký používáte při připojování a odpojování k sítím Wi-Fi.

Sítě VPN se ve Windows konfigurují velmi jednoduše, pokud ovšem víte, kde se nacházejí příslušné možnosti nastavení

Pokud budete chtít konfigurovat síť VPN, musíte si ji nejprve vybrat. Mezi nejpoužívanější sítě VPN patří TunnelBear, který se snadno používá a navíc veškerou konfiguraci provede za vás. Tato služba vám zdarma poskytne na jeden měsíc 500 MB dat, takže ji využijte zejména tehdy, pokud budete chtít připojení přes síť VPN používat pouze příležitostně. Faktem je, že pokud toto připojení použijete ke streamování videa či hudby, vyčerpáte limit 500 MB velmi rychle.

Pokud potřebujete neomezený přístup přes síť VPN a navíc zdarma, vyzkoušejte proXPN. ProXPN nabízí přístup k síti VPN zcela zdarma bez omezení maximální přenosové rychlosti, nicméně uživatelé, kteří tuto síť VPN využívají zdarma, nikdy maximální rychlosti nedosáhnou. Pokud tedy chcete získat neomezený a rychlý přístup přes síť VPN, budete muset využít některé z mnoha řešení, nabízených na internetu, ovšem placených – například placené verze služeb TunnelBear nebo proXPN.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?