Hlavní navigace

Jak obejít filtry obsahu aneb jak vidět to, co vidět nemáte - 5. díl

29. 4. 2014

Sdílet

 Autor: (c) spiral media - Fotolia.com
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé služby, zejména takové, které poskytují streamovanou hudbu či filmy, na svém PC nespustíte? Za všechno mohou content filtry. Nicméně i ty se dají obejít!

Skutečnost, že máte funkční připojení k internetu, ještě zdaleka neznamená, že je budete moci využívat naplno. V činnosti totiž může být tzv. filtr obsahu (content filter), který určí, k jakému obsahu se dostanete. Tento filtr obsahu může fungovat jak na lokální úrovni, tak na úrovni států či dokonce celých zeměpisných oblastí. Ale jako všemu je možné se i filtrům obsahu docela úspěšně vyhnout. V tomto článku vám poradíme, jak to udělat, ale pozor – veškeré aktivity provádíte takříkajíc na vlastní triko!

 

Předchozí díl

Služby pro práci s médii – zdarma dostupné versus placené

Pokud přistupujete ke službám pro práci s médii, které jsou určené pouze pro určité oblasti, například mimo území USA, pak v případě, kdy používáte placené služby, se často dostanete do problémů. U zdarma dostupných služeb, jako je třeba Hulu, Pandora, BBC iPlayer či měsíční zkušební přístup k Amazon Prime Instant Video, se s těmito problémy nesetkáte. Naopak zcela jistě se setkáte s problémy při pokusu o přístup k placeným službám typu Netflix či Beats Music.

U řady služeb se budete moci registrovat pouze tehdy, pokud zadáte fakturační adresu v USA, což není žádný problém, pokud jste Američan, který se právě pohybuje mimo území USA. Pokud však nejste Američan, budete na to muset jinak, popřípadě najít nějakého vstřícného přítele v USA, který vám umožní použít pro vaše účely svoje fakturační údaje.

Další možností je použití virtuální kreditní karty, jako je třeba Entropay, které vám umožní obejít nutnost zadání fakturačních údajů na území USA. Služba Unotelly vám nabízí několik tipů, jak se vyrovnat s případnými potížemi při placení.

U některých služeb však takové problémy nejsou, nebo alespoň nejsou tak závažné. Pokud například žijete v zemi, kde je služba Netflix k dispozici, ale má daleko méně obsahu – to je případ Kanady nebo Velké Británie, pak se můžete zaregistrovat u služby Netflix pod standardním účtem v této zemi. Pokud se ke službě Netflix přihlásíte pomocí sítě VPN nebo přes speciální server DNS, pak se dostanete k veškerému obsahu určenému pro USA, a to i tehdy, pokud nemáte fakturační údaje v USA.

CS24

Na cestách se v případě služby Netflix dostanete pouze k obsahu vyhrazenému pro tu zemi, v níž se právě nacházíte. To se dá změnit pomocí připojení přes speciální server DNS nebo připojením k síti VPN

Ideální web nezná žádné hranice, žádné oceány a žádné překážky. Můžete cestovat kamkoliv a hovořit s kýmkoliv. Skutečný (reálný) web však nějaký obsah blokuje. Toto blokování můžete obejít, a to ať je to z důvodů, o nichž se dá polemizovat – jako třeba když se potřebujete dostat k digitálnímu obsahu, který je povolen pouze pro zemi, v níž žijete, a vy se právě nacházíte na dovolenou v zemi, kde je přístup zablokován. A nebo i z důvodů, o nichž se nemůžeme ani oficiálně zmiňovat. V každém případě mějte na paměti, že se jedná o obcházení určitých nastavených pravidel, a tak může být výstup všelijaký – v každém případě tyto aktivity provádíte na své vlastní riziko.

Byl pro vás článek přínosný?