Hlavní navigace

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 2.díl

20. 9. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

2. Vyčistěte obsah složky Download

Váš smartphone s operačním systémem Android má stejně jako váš počítač či Mac složku Download (popřípadě Files na smartphonech Pixel a Oreo). Jedná se o velmi oblíbené umístění pro všechny nepotřebné soubory stažené z Internetu, popřípadě o soubory stažené nejrůznějšími vašimi aplikacemi.

Klepněte a podržte prst na souboru ve složce Download. Soubor odstraníte následným klepnutím na ikonku koše.

Spusťte aplikaci pro procházení úložiště (např. Správce souborů) a poté klepněte na položku Ke stažení (Download), čímž se vám zobrazí obsah složky. V horní části okna následně klepněte na ikonku se třemi vodorovnými čarami a setřiďte stažené soubory podle velikosti – takto zjistíte, který soubor zabírá na vašem smartphonu nejvíce místa. Pokud zde naleznete cokoliv, bez čeho se obejdete, pak na daný soubor klepněte a držte na něm prst, abyste jej vybrali. Nakonec klepněte na ikonku koše, čímž soubor odstraníte.

podcast

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?