Hlavní navigace

Jaký tablet pro dítko? - 3. díl

23. 12. 2012

Sdílet

 Autor: (c) olly - Fotolia.com
V dnešním díle se budeme zabývat problematikou dostatečného množství místa pro ukládání dat, dále možnosti používání stylusu a v neposlední řadě i cenou.

Také vaše děti pošilhávají po vašem tabletu? A když jim ho půjčíte, už vám ho nechtějí vrátit? A víte, že dnes na trhu seženete tablety uzpůsobené pro děti, a to i ty nejmenší? Pokud se začnete zaobírat myšlenkou, zda by nestálo za to pořídit svým dětem také nějaký tablet, aby se nejen zabavily, ale i se něco naučily, pročtěte si náš seriál, v němž vám poradíme, jak vybrat pro své děti ten nejlepší.

 

Úložiště pro data: Naprostá většina dětí nemá potřebu vytvářet si gigabajtové sbírky s jejich oblíbenou hudbou, kterou by bylo třeba mít neustále při sobě, nicméně přesto všechno bude nutné, aby tablet měl takovou kapacitu, aby do něj bylo možné nahrát oblíbené filmy či hudbu, která děti zaměstná například při dlouhých cestách. Většina tabletů určených pro děti disponuje pouze kapacitou o velikosti 4 GB, u některých modelů je k dispozici 8 GB, z nichž je možné použít 5 GB prostoru pro data uživatelů, což je u tabletu určeného pro děti dostatečné. Řada modelů obsahuje slot pro kartu MicroSD, jež umožňuje další navýšení dostupné kapacity.

Stylus (pero): Děti milují kreslení. Zatímco menší děti se spokojí s kreslením prsty, ty starší ocení, když jim umožníte kreslení perem, které nabízí daleko větší možnosti. Dobré pero ocení i při výuce psaní, protože řada her se zaměřuje na psaní písmen.

Tablet se daleko lépe ovládá pomocí stylusu

Některé tablety (kupříkladu LeapPad 2 či InnoTab) již stylus obsahují, takže ho můžete využít při hraní her zaměřených na psaní či kreslení. Tablety s kapacitní dotykovou obrazovkou, kterou má většina tabletů využívajících operační systém Android, funguje s jakýmkoliv kapacitním perem. V každém případě se vyhněte tabletu, který používá odporovou dotykovou obrazovku, a to i když jej uvidíte v nabídce za výhodnou cenu, nebo i když se bude jednat o tablet pro děti nebo pro dospělé.

soutez_casestudy

Cena: Za tablet pro dítě mladší čtyř let se určitě nevyplatí utrácet horentní sumy okolo 10 000 Kč. Většina tabletů určených pro děti je v obchodech k mání za asi 3 000 Kč. Tablet Nabi je o asi 1 000 Kč dražší, protože obsahuje procesor Tegra a lepší obrazovku. Tablet LeapPad a InnoTab pak seženete i za cenu pod 2 000 Kč, protože se nejedná o tablety plně Androidové.

V příštím dílu se bude rovněž hovořit o ceně, tentokrát ovšem v souvislosti s otázkou operačního systému. Zkrátka: vyplatí se investovat do tabletu s plnohodnotným operačním systémem Android či nikoliv? A co ostatní funkce?

Byl pro vás článek přínosný?