Hlavní navigace

Lenovo odhalilo novou generaci ThinkPadu

22. 1. 2019

Sdílet

 Autor: Lenovo
Jde o 7. generaci jednoho z nejtenčích a nejodolnějších notebooků na trhu – ThinkPad X1 Carbon

Nejvýraznější změnou u nové generace ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga je design. Konstrukce horního víka ThinkPad X1 Carbon disponuje viditelným uhlíkovým vláknem, které ukrývá 4K Dolby Vision displej. Na váze mu to ale nepřidalo – stále zůstává nejlehčím 14palcovým notebookem. 

Lenovo

ThinkPad X1 Yoga přichází v celohliníkovém provedení v oblíbené ocelově šedé barvě. Že celohliníkové notebooky nejsou ničím novým? Aby si hliník zachoval stejně odolné vlastnosti jako uhlíkové vlákno, musí být o něco tlustší, a tím tak zvyšuje hmotnost celého notebooku. Ne však v tomto případě. Díky kvalitnímu provedení a ztenčení na okrajích a rozích snížil ThinkPad X1 Yoga 4. generace hmotnost oproti svému předchůdci, a navíc si udržel svou odolnost.

Jak ThinkPad X1 Carbon, tak X1 Yoga proto nově disponují FHD displejem s jasem 400 nitů a možností funkce ThinkPad PrivacyGuard, která chrání obrazovku před nechtěnými pohledy. ThinkPad Privacy Alert je unikátní software, který je schopný uživatele varovat, pokud mu někdo kouká přes rameno a automaticky spustí PrivacyGuard. Kromě softwaru je tu i fyzická vychytávka v podobě ThinkShutter, a to na IR a HD webkamerách. Bezpečnost také zaručuje čipová čtečka otisku prstů, která nově podporuje Microsoft SecureBio.

Novou generaci produktů uzavírá monitor ThinkVision P44w s ultra širokou úhlopříčkou a rozlišením 3 840 x 1 200 při velikosti 43,4 palců, který umožňuje zobrazení dvou 24palcových obrazovek s poměrem stran 16:10. Vstup do monitoru zajišťuje duální USB-C port, který zaručuje simultánní přenos dat i možnost nabíjení s příkonem 90 W. VESA Certified DisplayHDR 400 poskytuje kvalitní obraz se živými barvami a jasem až 450 nitů.

DT24

Dostupnost a ceny

Produkty budou na českém trhu dostupné na přelomu května a června. Ceny budou upřesněny.

Byl pro vás článek přínosný?