Hlavní navigace

Mafia 2 – GDC 2010

16. 3. 2010

Sdílet

První díl Mafie, který vyšel roku 2002 na PC, získal nesčetné množství pozitivních ohlasů a chvály ze strany herních kritiků – většina z nich obdivovala realismus prostředí a výborné provedení hry do posledních detailů.

Co se konzolových hráčů týče, ti zase takové štěstí neměli, jelikož verze na PS2 a Xbox obsahovaly četné bugy a glitche. To všechno by mělo zlepšit pokračování, protože je 2K Czech na správných kolejích za stejně ohromujícím sequelem – a to jak na PC, tak na konzole.

Příběh Mafie 2 začíná, když se hlavní hrdina Vito Scaletta, vrací do jeho rodného města Empire Bay po Druhé světové válce roku 1945, a znovu navazuje kontakt s jeho rodinou a několika kamarády, kteří byli zapleteni s kriminálním podsvětím města. Na tomto místě producent 2K, Denby Grace, vytasil klasická čísla: Empire Bay je dvakrát větší než Lost Heaven z prvního dílu; město se skládá z 20 rozdílných čtvrtí; a samotné město by mohlo mít přes zhruba 10 čtverečných mil. Z toho všeho je tedy jasné, že se 2K Czech podařilo postavit opravdové živoucí, dýchající město, rozlehlou metropoli s téměř zastrašující rozlehlostí. Důležitější však je, že Empire Bay skutečně vypadá blíže opravdovému americkému městu, než jakékoliv jiné město v herní historii. My jsme v tomto městě po krátké sekvenci prezentující krycí systém (o kterém vývojáři tvrdí, že je inspirován hry jako Gears of War či Uncharted 2) dostali možnost strávit nějaký čas. A stálo to za to.

mafia 2

mafia 2

Na počátku hands-on demoverze se Vitovi dovolá jeho přítel Joe, který chce, aby mu hrdina pomohl s odvozem ukradených cigaret. Jak je ale všem hráčům první Mafie již zajisté jasné, věci nebudou tak lehké, jak vypadají. Na scénu totiž vstupuje konkurenční gang, který tvrdí, že Vito a Joe prodávají kradené cigarety na jejich území. Joe zastřelí jednoho z jejich hlavounů a vy se společně s přítelem vydáváte uštvat a zabít ty zbylé. Další komplikací jsou však policisté, kteří vás budou chtít zastavit, pokud pojedete nad rychlostní limit – a na rozdíl od série GTA, zde je daleko těžší zbavit se jich. Bohužel, zbylý člen gangu nám uprchnul, takže jsme se setkali s Joeovým známým jménem Eddie a několika jeho nohsledy, abychom vyčistili jednu malou budovu obsazenou nepřátelským gangem. V tomto bodě ukázala hra jedny z jejích destruktivních mechanik, když jsme budovu provrtali Tommy Guny a polechtali pár Molotovy.

mafia 2

mafia 2

Jednou z věcí, kterých jsme si při hraní všimli, je fakt, že se auta pohybují daleko rychleji než v první Mafii. To je samozřejmě logické, jelikož se příběh odehrává 20 let po událostech z jeho předchůdce, tudíž se můžete těšit na rychlejší pohyb skrze toto rozsáhlé město. Ačkoliv se jízdní model dočkal daleko více realismu, než jakékoliv jiné hry v otevřeném světě, zároveň přináší možnost prohlédnout si velice propracované lokace a čtvrtě, které 2K Czech zapracovali do Empire Bay.

mafia 2

Původní Mafie dala hráči možnost prožít si život mafiána, a její následovník se chystá tento proces ještě více zkvalitnit a udělat hru, která bude dost silná na to, aby konkurovala moderním freeformovým hrám. Mafie 2 vyjde na podzim tohoto roku na platformách Xbox 360, Playstation 3 a PC. Rozhodně je na co se těšit.

 

DOMOVSKÁ STRÁNKA: http://www.mafia2game.com/

VÝROBCE: 2K Games

PLATFORMY: PC, PS3, XBOX 360

DATUM VYDÁNÍ: podzim 2010

 


 

VIDEA K MAFIA 2:

 

 


 


OBRÁZKY K MAFIA 2:

 

mafia 2

mafia 2

mafia 2

mafia 2

mafia 2

mafia 2

mafia 2

mafia 2

příloha_ovladnete_sva_data

mafia 2

mafia 2

Byl pro vás článek přínosný?