Hlavní navigace

Máte skvělou aplikaci pro Android? Prodejte ji na Google Play!

14. 4. 2012

Sdílet

 Autor:
Vývojáři mobilních aplikací pro Android již nemají limitovaný výdělek pouze na reklamu. Google jim otevřel app store Google Play.

Čeští vývojáři již mohou prodávat aplikace pro AndroidČeská republika již patří mezi zhruba třicet zemí, ve kterých mohou vývojáři prodávat své aplikace přes Google Play. Doteď mohli na aplikacích vydělávat pouze reklamou nebo vývojem přímo na zakázku.

„Pokud by se šlo podle velikosti země (obyvatelstva/trhu), nepatřila by mezi ně pravděpodobně ještě dlouho. Naštěstí, čeští vývojáři mají ve světě výbornou pověst a zároveň se dokáží ozvat, když se jim něco nelíbí,“ uvádí Google na oficiálním blogu pro ČR a naráží na protestní akci uspořádanou v rámci Google Developer Day 18. 10. 2011.

soutez_casestudy

Firmám i samostatným vývojářům se otevírá cesta pro prodej aplikací na lokálním i světovém trhu. „Je to dobrá zpráva pro všechny vývojáře, kteří se doposud spoléhali pouze na příjmy z reklam. Vzhledem k tomu, že se nebudeme muset věnovat složitějším řešením prodeje aplikací, budeme se moci soustředit na to podstatné — na vývoj,“ říká  Martin Adámek, vývojář aplikace Apndroid s miliony stažení.

Více informací pro vývojáře naleznete na stránkách s podporou pro Google Play.

Zdroj: Oficiální Google Blog Česká republika

Byl pro vás článek přínosný?