Hlavní navigace

Mesh systém s reproduktory a podporou Amazon Alexa

23. 10. 2018

Sdílet

 Autor: NETGEAR
NETGEAR uvedl na trh bezdrátový mesh systém se satelitem Orbi Voice kombinující funkce výkonného Wi-Fi extenderu, reproduktoru i hlasového asistenta

Orbi Voice, stejně jako další produkty řady Orbi, nabízí kvalitní a stabilní bezdrátové připojení napříč celou domácností i jejím okolím, bez nutnosti řešit slabší signál či mrtvé zóny. Třípásmová technologie Wi-Fi vytváří mezi satelitem a dalšími přístroji Orbi speciální bezdrátový komunikační kanál, který v kombinaci s routerem zajišťuje maximální rychlost připojení až 3 Gb/s (1 733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení a pokrytí signálem Wi-Fi v rozsahu až 186 m2

NETGEAR

Oproti ostatním zařízením je Orbi Voice vybaven také audio systémem značky Harman Kardon s předním 9cm wooferem a 2,5cm tweeterem, které ze satelitu dělají reproduktor poskytující čistý a plný zvuk. Audio systém je dále doplněn o čtyři zabudované mikrofony s funkcí vzdáleného rozeznání hlasu a plně integrovaného asistenta Amazon Alexa, umožňujícího hlasem ovládat oblíbené hudební služby a zařízení IoT, zjišťovat aktuální informace o počasí a dopravních situacích na silnicích, nastavovat alarm, a řadu dalších užitečných aktivit typických pro dnešní chytrou domácnost.

Orbi Voice je kompatibilní se všemi současnými poskytovateli internetu. Snadnou konfiguraci, nastavení a správu zařízení i bezdrátové sítě zajišťuje mobilní aplikace Orbi, jež je zdarma dostupná na platformách Google Play a iTunes. Aplikace zároveň slouží jako nástroj pro ovládání audio systému a služby rodičovské kontroly Circle.

DT24

Cena a dostupnost

Bezdrátový mesh systém NETGEAR Orbi (RBK50V) obsahující router Orbi a satelit Orbi Voice je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 14 130 korun s DPH. Satelit Orbi Voice bude možné dokoupit také samostatně, a to začátkem letošního prosince za doporučenou koncovou cenu 9 090 korun s DPH.

Byl pro vás článek přínosný?