Hlavní navigace

Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob

22. 9. 2020

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Adobe Stock
Druhá největší transakce za 7,5 miliard dolarů proběhla ke konci září, když Microsoft koupil studio ZeniMax a s ním i studio Bethesda a přidružené vývojáře.

Xbox vs Playstation je dlouhodobá konzolová válka. Microsoft patří mezi studia velmi aktivní v oblasti virtuální reality, esportů, umělé inteligence a vlastně všeho, co se týká nejmodernějších technologií – uvidíme, co se získanými značkami her firma předvede. Není tajemstvím, že co se týče streamování her na dálku či virtuální realitou má technologické dítě Billa Gatese velké plány.

Spolu s Bethesdou získal Microsoft značky her jako je Doom, Fallout, Elder Scrolls, Quake, Wolfenstein, Dishonored, Prey a další. Akvizice bude dokončena v prvním nebo druhém kvartálu příštího roku. Microsoft příliš nehodlá do práce Bethesdy zasahovat.

Microsoft v posledních letech výrazně podporuje nejen Xbox, ale také PC platformu, i kvůli tomu, že stolní počítače umožní výrazně větší hrátky s technologiemi a jádrem her než konzole.

ICTrocenka

Je nutné počkat, jak se akvizice projeví, ale jde o druhou největší transakci ve videoherním průmyslu vůbec – je vidět, že Microsoft nehodlá na hrách nijak šetřit. S úspěchem posledního Flight Simulatoru by to mohlo předznamenávat první krůčky do nové etapy videoher.

To ale předbíháme. Virtuální realita je stále minoritní záležitostí, a i vlivem koronavirové pandemie je nyní vývoj poněkud zpomalený, neboť VR headsety nejsou prioritou pro firmy, které chtějí spořit. Oculus a další firmy přesto pár novinek oznámily, takže není všem dnům konec.

Byl pro vás článek přínosný?