Hlavní navigace

Microsoft nabízí první build podzimní aktualizace Windows 10

19. 6. 2020

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Příští aktualizace Windows 10 bude z těch méně zásadních. Microsoft mění názvosloví nejen samotných aktualizací, ale také Insider okruhů.

Zhruba měsíc poté, co Microsoft začal s distribucí květnového updatu Windows 10, oznámil distribuci prvních buildů následné podzimní aktualizace, označené jako Windows 10 20H2. Stejně jako tu z loňského října ji charakterizuje coby aktualizaci obsahující „funkce zaměřené na vylepšení výkonu a kvality“.

Šířena bude jako pravidelné měsíční aktualizace, takže její instalační proces by měl být rychlý a bezproblémový. Z uvedeného vyplývá, že půjde o sadu méně zásadních novinek.

Šéf programového managementu divize Windows Servicing and Delivery John Cable zároveň uvedl, že označení „20H2“ bude užíváno pro komunikaci s odbornými pracovníky, inženýry a vývojáři. Dřívější „20H1“ přitom bylo běžně užívaným jménem pro update z letošního května. Směrem k běžným uživatelům bude dle Cablea Microsoft komunikovat nikoliv kódovou terminologií, ale plnými názvy, jako byl „May 2020 Update“.

soutez_casestudy

Microsoft se rovněž rozhodl změnit názvosloví okruhů, do nichž byli řazeni účastníci programu Insider s předběžným přístupem k jednotlivým buildům. Z rychlého okruhu (fast ring) je nově vývojářský kanál (developer channel), z pomalého okruhu (slow ring) zase beta kanál (beta channel). Release preview ring určený pro testování verzí téměř připravených k vydání, je nově release preview channel. První build aktualizace 20H2 s označením 19042.330 je pro Insidery v současnosti ke stažení v rámci beta kanálu. Jakmile jej uživatel stáhne, další aktualizace bude dostávat už automaticky.

Mimochodem, jde o první 20H2 build, který vymění starou verzi prohlížeče Edge za novou, postavenou na Chromiu.

Byl pro vás článek přínosný?