Hlavní navigace

Microsoft obnovuje nebezpečnostní aktualizace pro Windows 10

24. 6. 2020

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
V červenci znovu začne distribuce nebezpečnostních aktualizací C a D, nově spojených do jednoho balíku s názvem Preview.

Microsoft se vrací k nebezpečnostním aktualizacím Windows 10, jejichž vývoj v květnu pozastavil v důsledku opatření zapřičiněných koronavirovou hrozbou.

Jde o aktualizace kategorizované písmeny C a D, vydávané ve třetím, respektive čtvrtém týdnu v měsíci. Jejich distribuce bude obnovena od července, ačkoliv zatím jen pro verze Windows 10 1809 a novější a také pro Windows Server. Firma rozhodnutí zdůvodňuje „zpětnou vazbou uživatelů“ a „pokračující stabilizaci podnikatelského sektoru“.

Aktualizace C a D byly dosud využívány k testování nebezpečnostních záplat, které se následně stávaly součástí aktualizačních vydání během tzv. Patch Tuesday – patchovacích úterků. Jejich instalace byla vždy volitelná a Microsoft jejich prostřednictvím svým způsobem přenášel roli testerů přímo na samotné uživatele.

soutez_casestudy

Po restartu nebezpečnostních aktualizací se však mění jejich forma. Namísto písmenného označení budou uváděny coby „Preview“ a distribuovány pouze jednou v měsíci, a to třetí týden, tedy v období původně určeném pro „Céčka“. A navíc, tyto Preview nebudou zobrazovány administrátorům, kteří spoléhají na Windows Server Update Services, v důsledku čehož budou beta aktualizace nabízeny jen s Windows Update, respektive Windows Update for Business.

Tento postup má dle Microsoftu zajistit konzistenci celého aktualizačního procesu napříč různými verzemi Windows. Administrátoři používající WSUS mohou v případě zájmu Preview importovat z Microsoft Update katalogu.

Byl pro vás článek přínosný?