Hlavní navigace

Microsoft plánuje rekordní počet oprav Windows, Office a IE

5. 6. 2010

Sdílet

Další úterní update nabídne 10 aktualizací opravujících hned 34 zranitelností ve Windows, Internet Exploreru, aplikacích Office a SharePointu.

Z deseti aktualizací Microsoft označil tři jako kritické. Podle čtyřúrovňového hodnotícího systému tedy opravují chyby představující pro uživatele největší hrozbu. Dva z těchto kritických updatů se týkají některých verzí systému Windows a třetí je pak určen pro prohlížeč Internet Explorer.

Co do počtu oprav je tento balíček aktualizací skutečně obrovský. Microsoft jím vyrovná rekord z října loňského roku, kdy rovněž uvolnil celkem 34 oprav. Podle Andrewa Stormse, ředitele informačních technologií v nCircle Network Security, jde však prý tentokrát o update s menší důležitostí, nicméně Microsoft alespoň pochválil za opravu dvou chyb z předchozích měsíců. Tou první, na kterou byl Microsoft upozorněn v únoru, je zranitelnost v Internet Exploreru, která útočníkovi umožňuje přístup k obsahu pevného disku. Druhá oprava pak řeší dubnový bezpečnostní problém v programu SharePoint Server 2007.

DT24

Microsoft tímto updatem pokračuje ve svém aktualizačním systému, kdy střídá malé a velké balíčky oprav. V dubnu společnost přišla s balíčkem 11 aktualizací opravujících celkem 25 zranitelností (z nich 9 kritických) a v minulém měsíci pak Microsoft uvolnil pouze dva Tuesday patche pro opravu dvou kritických chyb.

Úterní aktualizace budou předposledními pro operační systémy Windows 2000 a Windows XP Service Pack 2. Oběma totiž v půlce příštího měsíce končí bezpečnostní podpora.

Byl pro vás článek přínosný?