Hlavní navigace

Microsoft: Skype bude i nadále pro Android a přístroje Apple

18. 10. 2011

Sdílet

 Autor:
Při příležitosti dokončení akvizice Skypu znovu Microsoft všechny ujistil, že hodlá zachovat vývoj nástroje i pro jiné platformy než Windows.

Obchod za 8,5 miliardy dokončil Microsoft úspěšně minulý týden poté, co spojení společností posvětily také antimonopolní orgány Evropské unie. Skype se do struktur Microsoftu zařadí jako nová obchodní divize, v jejímž čele by měl stanout současný generální ředitel Tony Bates, který se bude zodpovídat přímo Stevu Ballmerovi.

Při květnovém ohlášení akvizice Ballmer slíbil, že Microsoft bude nadále vyvíjet Skype také pro konkureční platformy, jako jsou Android či Mac. „Jak jsem to řekl, tak jsem to myslel," odpověděl Ballmer v reakci na dotaz novinářů, jestli může opravdu zaručit, že nástroje budou moci používat i uživatelé bez operačního systému Windows. "Jsme jedna z mála firem, které něco podobného již dělá," řekl Ballmer s odkazem verzi kancelářského balíku MS Office pro počítače Mac.

Skype je v současné době dostupný uživatelům všech nejpoužívanějších platforem. Kromě Windows jsou to také operační systémy Linux, Mac OS X, Android, iOS, BlackBerry a Symbian.

Svůj slib nyní Ballmer zopakoval. „Jsem si jistý, že mnoho lidí napadla po uzavření akvizice jediná otázka: Změní se nějak multiplatformita Skypu? Odpovědí je důrazné ne," říká Ballmer ve videu zveřejněném na oficiálních stránkách Microsoftu. Jde podle něj o doménu Skypu. „Skype je multiplatformní napříč různými zařízeními, ať už mluvíme o desktopech či mobilních telefonech. Jde o jeho klíčovou vlastnost a tak to i musí zůstat. Takový jsme učinili závazek."

V současné době se Microsoft již plně soustředí na sloučení obou společností. Součástí toho je také přesun všech světových poboček Skypu do prostor používaných Microsoftem. České pobočky se ale podle informací zpravodajského serveru Živě.cz tento typ integrace netýká. Zaměstnanci pražské pobočky prý zůstanou ve stávajících prostorách a dojde pouze k formálnímu přepsání pobočky na Microsoft.

Byl pro vás článek přínosný?