Hlavní navigace

Microsoft testuje novou VPN. Bude pro každého, ale s limity

4. 5. 2022

Sdílet

Prohlížeč Edge nabídne vlastní zabezpečenou VPN síť. Od těch klasických se však bude lišit.

Microsoft proniká do světa VPN a začíná testovat tzv. Microsoft Edge Secure Network: službu posílající vaše data skrz šifrovaný kanál za účelem zabezpečení brouzdání po internetu. Novinku pohání technologie společnosti Cloudflare. 

Od klasických VPN služeb optimalizovaných k zajištění anonymity a rychlosti a využívaných například k obejití diskriminace na základě polohy, se však Edge Secure Network bude nejspíš lišit. Zdá se totiž, že její primární účel je šifrování dat a jejich ochrana před zneužitím ve veřejné Wi-Fi síti. 

Jste spokojeni se svou podobou automatizace firemních procesů?

Navržena byla s cílem zajistit soukromí a předcházet sledování, nikoliv k tomu, aby přiměla vzdálený server myslet si, že pracujete ze zahraničí. Prohlížeč prý bude sbírat jen „omezené“ množství dat, aby mohl službu využívat, která Cloudflare na konci každého měsíce promaže. 

podcast

Využívání služby však bude omezené, Microsoft uvádí, že v rámci sítě bude možné bezplatně využít jen gigabyt dat měsíčně, a to jen při přihlášení do oficiálního Microsoft účtu. 

Přenos dalších anonymizovaných dat bude nejspíš možné dokoupit, čímž by do nabídky předplatitelských služeb Microsoftu přibyla další. Kdy testovací fáze Edge Secure skončí, Network Microsoft neuvedl.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?