Hlavní navigace

Microsoft uvádí Windows 8.1 s Bingem pro nízkorozpočtová zařízení

25. 5. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Microsoft potvrdil, že vydá dotovanou verzi svého operačního systému pro levné notebooky, desktopy a tablety.

Operační systém nese název Windows 8.1 with Bing (Windows 8.1 s Bingem) a bude nabízen pouze v předinstalované podobě, nikoliv jednotlivým uživatelům. Systém je založen na plné komerční verzi operačního systému, nejde tedy o další verzi „Starter“ s výrazně osekanými možnostmi.

Jak již název napovídá, je Bing nastaven jako výchozí vyhledávač Internet Exploreru. Kromě toho to nevypadá, že by mezi Windows 8.1 a 8.1 s Bingem byl nějaký rozdíl. Navíc si poskytovatele vyhledávání stále můžete změnit v nastavení IE.

Microsoft neposkytl bližší informace o tom, kolik po OEM bude za novou edici chtít. Některá zařízení s touto verzí systému, konkrétně půjde o tablety, budou mít předinstalován balík Office, případně budou mít v ceně roční předplatné Office 365.

Zařízení vybavená novou edicí Windows 8.1 by měla být představena v následujících týdnech, s největší pravděpodobností v průběhu konference Computex na Tchajwanu.

DT24

Společnost již dříve oznámila, že nabídne také Windows 8.1 bez licenčních poplatků pro OEM, kteří systém nainstalují na tablety s méně než devíti palci.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?