Hlavní navigace

Nejlepších karetní hry pro Android v roce 2020

19. 5. 2020

Sdílet

 Autor: ImYanis / Shutterstock.com

Karetní hry existují od nepaměti. Vzhledem k příchodu mobilních her však není hraní se skutečnými kartami už tolik rozšířené běžné. Na druhou stranu uživatelé nyní mají možnost hrát karetní hry online s miliony dalších hráčů. Nejenže toto otevírá neuvěřitelné množství nových příležitostí, ale také to ve velké míře přispívá k sociálnímu aspektu.

Musíme si také uvědomit, že v mobilních zařízeních je dnes k dispozici řada nových karetních her. Pryč jsou dny, kdy se karetní hry skládaly pouze ze standardního balíčku karet. Dnes je pro mobilní zařízení s Androidem k dispozici řada RPG, díky nimž z nich okusíte zcela nové zážitky. Samozřejmě jsou to také vysoce konkurenční, takže většinou budete mít šanci vyhrát jen s trochou štěstí. Tyto hry dělá přitažlivější také skutečnost, že velká část z nich je zdarma.

Poker

Pokud hovoříme o karetních hrách, samozřejmě nemůžeme zapomenout světově rozšířený poker, který je stále populárnější. Z našeho seznamu jde o jedinou “klasickou” karetní hru, kterou hrají všichni hráči s jedním balíčkem karet. Pravidla jsou relativně jednoduchá, ale herní zážitek je neopakovatelný. Navíc si procvičíte paměť a kombinančí schopnosti.Pokerových aplikací je k dispozici celá řada, nicméně PokerStars Mobile Poker nabízí hraní o reálné i herní peníze a také celou řadu turnajů pro všechny dovednostní úrovně. Není proto divu, že se aplikace na Google Play pyšní hodnocením 4,4 hvězdičky. Aplikaci lze stáhnout zde.

Ascension

Jedna z nejpopulárnějších karetních her, Ascension, je zcela zdarma. Pro začátek dostanete 50 karet, ale možná budete muset stáhnout další karty prostřednictvím nákupů v aplikaci. Je to fantasy hra, což znamená, že najdete více postav, které mohou posílit váš arzenál. Myšlenkou je v podstatě shromáždit co nejvíce postav a vyzvat ostatní hráče na souboj.

Pokud jste již dříve hráli karetní hry, je velmi pravděpodobné, že jste tuto hru vyzkoušeli. Ale pokud s ní nemáte zkušenosti, možná budete zezačátku tápat. Karty jsou kresleny  ručně, takže vypadají jako umělecká díla. Hra Ascension obdržela několik cen za grafiku i za hraní. Uživatelé dali hře kombinované hodnocení 4,1 hvězdiček, což znamená velký úspěch. Mějte na paměti, že hra existuje už od roku 2011. 

Clash Royale

Tato hra by mohla hráčům připadat velmi podobná Clash of Clans, protože má stejné postavy. Pochází od  stejného týmu, který přinesl výše uvedenou hru, Clash Royale je v podstatě karetní hra založená na Clash of Clans. Stejně jako ostatní RPG, je i toto k dispozici ke stažení zdarma. Pokud ale chcete mít výhodu nad svými protihráči, vývojáři vám také nabízejí možnost nákupů v aplikaci. Pro tuto hru existuje také velká online komunita, což znamená, že hra netrpí nedostatkem hráčů.

Hra je zde velmi intenzivní, můžete bojovat s hráči z celého světa a dokonce můžete ukořistit jejich trofeje tím, že je v bitvě porazíte. Dále si můžete postavit svůj vlastní malý klan a bojovat společně, což vám umožní cestou získávat přátele. Celkově je to docela návyková hra, podobně jako Clash of Clans, a důrazně vám doporučujeme začínat opatrně Vyzkoušejte ji v Obchodu Play.

Hearthstone Heroes of Warcraft

A ještě jedna fantasy karetní hra, Hearthstone má velkou uživatelskou základnu a přichází s možností posbírat více než 2 400 různých karet, takže můžete stavět opravdu různorodé balíčky. Tyto karty používáte v bitvách se soupeři, které se snažíte porazit v epických bitvách. Stejně jako u podobných her, i zde je potřeba natrefit na správnou kombinaci karet. Hra funguje nejlépe na multiplayeru a není určena pro hraní pro jednoho hráče, což vzhledem k povaze karetních her není nutně špatně.

Komunita hráčů Hearthstone dost velká, takže nebudete mít problém s hledáním protihráčů. Vývojáři každou chvíli spouštějí nové aktualizace, aby přidali nový obsah nebo opravili některé chyby. Hru můžete hrát také na stolním počítači či notebooku a data jsou synchronizována s vaším účtem na battle.net. To je velmi výhodné, protože vám umožňuje přepínat mezi mobilem a stolním počítačem, jak uznáte za vhodné. Her s tímto řešením mnoho není, a proto má Hearthstone velký počet příznivců. Kromě klasické hry se objevily také další módy, například Arena, ve které hrajete s náhodnými kartami, nebo Tavern Brawl, který každý týden přichází s jiným speciálním púravidlem. Hru samozřejmě najdete na Google Play, takže se na ni nezapomeňte podívat podrobněji.

soutez_casestudy

Pokémon TCG Online

Tento titul je určen pro všechny dychtivé fanoušky Pokémonů. Toto rozhodně není konvenční hra, takže neočekávejte špičkovou grafiku. Hrajete s postavami  Pokémonů ve formě karet. Tyto karty pak můžete použít k boji s ostatními hráči z celého světa. Hra samozřejmě vyžaduje, abyste měli stabilní připojení k internetu, bez něj nefunguje. To do značné míry znamená, že hra je pouze pro více hráčů. Překvapivě, Pokémon TCG je už nějakou dobu v obchodě Play. Ale protože je to karetní hra, nedostalo se jí takové pozornosti, jakou si získala hra Pokémon GO.

I zde máte možnost pohodlně přepínat mezi mobilem a stolním počítačem. Veškerý váš postup je uložen na účtu Pokémon Trainer Club, takže se nemusíte starat o ztrátu levelů či odměn. Hra je silně návyková díky skutečnosti, že neustále získáváte více karet. I když je hra zdarma ke stažení, můžete si v aplikaci dokoupit některé užitečné doplňky.

Byl pro vás článek přínosný?