Hlavní navigace

Několik rad k výběru tiskárny

18. 3. 2020

Sdílet

 Autor: © Pavel Ignatov - Fotolia.com
Potřebujete novou tiskárnu? Pokud zjistíte, že ta stávající tiskne pomalu, případně nekvalitně, nic jiného vám zřejmě nezbude. Nákup tiskárny nepředstavuje nijak složitý proces, přesto je zapotřebí promyslet spousty různých aspektů. Jakých? Na ty základní se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích a pomůžeme vám zvolit takové zařízení, které vám bude sloužit dlouho a spolehlivě.

Četba uživatelských recenzí jako základ

V první řadě se vyplatí přečíst si recenze. Aktuálně je jich plný internet. Optimální bude, když navštívíte přímo servery, jež se zabývají hodnocením elektrotechniky, konkrétně právě tiskáren. Jinak jsou vynikající přímo recenze konkrétních uživatelů. Ti si tiskárnu vyzkouší a následně napíší, jak jsou s ní spokojení, případně se zmíní o aspektech, jež se jim nelíbí.

 

Odborné recenze

Určitě není od věci pročíst si podrobně také recenze v odborných časopisech, případně na odborných portálech. Ty většinou hodnotí také náplně. Zjistíte kupříkladu, že hp laserjet m1132 mfp toner stojí za to, případně, že jiná náplň se kupovat v originálním provedení nevyplatí. Odborných médií je na internetu spousta. Patří mezi ně kupříkladu Expertreviews.co.uk, Digitaltrends.com, případně PCmag.com, Trustedreviews.com a jiné.

  

Dostupnost na českém trhu

Zcela jistě se vyplatí ověřit si, jestli je konkrétní model k dispozici na tuzemském trhu. Ne všechny tiskárny musí být v nabídce českých eshopů, případně v kamenných prodejnách. Náhradní díly, případně tonery by se pak sháněly značně složitě.

podcast

 

Poměr mezi cenou a výkonem zařízení

 Vybírejte také podle toho, co hodláte tisknout. Pro dokumenty jsou ideální laserové tiskárny. Pro tisk fotografií naopak inkoustové. Vždyť třeba toner do tiskárny hp seženete všude. Inkoustové tiskárny navíc nabízejí spousty barev, jež u laserových nenajdete.

Byl pro vás článek přínosný?