Hlavní navigace

Nové hodinky od Eltonu a Beaty Rajské

30. 3. 2011

Sdílet

 Autor:
V úterý 29. března byly oficiálně představeny nové hodinky vzniklé v pokračující spolupráci Eltonu a návrhářky Beaty Rajské.

Hodinky jsou výsledkem spolupráce společnosti Elton hodinářská z Nového Města nad Metují, výrobce českých hodinek Prim a návrhářky Beaty Rajské, která na návrhu hodinek BEA spolupracovala s designérkou Lenkou Súkupovou. Spojením módních trendů s nápaditými textovými ciferníky a prací českých hodinářů mohly spatřit světlo světa unisexové hodinky, které lze zákazníkovi ušít přímo na míru.

Cílem Beaty Rajské a Lenky Súkupové bylo vytvořit designový produkt, který by propojil svět módy a průmyslového designu. Obě dámy již dříve spolupracovaly se společností Elton hodinářská, proto se společným výtvorem staly právě náramkové hodinky. „Protože paní Beata připravovala novou kolekci pro rok 2011, rozhodly jsme se vytvořit náramkové hodinky, které by zohledňovaly módní průmysl a zároveň tvořily jakýsi artefakt podobný šperku, který bude pro zákazníky naprosto originální,“ vysvětluje designérka Lenka Súkupová.

V základní linii Beata Rajská s Lenkou Súkupovou vytvořily kolekci náramkových unisexových hodinek BEA. Jejich tvar (pouzdro) připomíná zvětšenou mašli, což je symbol, který paní Rajská velice často používá ve svých modelech. Na pouzdro náramkových hodinek Bea je použita nerezová ocel.

Výrobce uvádí, že hodinky by měly zaujmout netradičním zpracováním ciferníků. V prvním ciferníku jde o symboly módních metropolí (Londýn, Miláno, Paříž, New York). Ve středu ciferníku se nachází pomyslná křižovatka (společně s názvem Prague) odkud „zákazníci vyrážejí za módními trendy na nákupy do celého světa“. Podklad ciferníku je tvořen strukturou látky pepito, která je častým motivem letošní kolekce Beaty Rajské. Barevnost hodinek je v tomto případě s červeným akcentem a to proto, že červená barva v tomto odstínu je základní barevnou linií v nové kolekci Beaty Rajské. Ve druhém ciferníku je zvolena symbolika ročních období (jaro, léto, podzim, zima), které musí módní návrhář ve svých modelových kolekcích vždy zohledňovat. „Roční období jaro je navíc podtrženo zelenou barvou, a to proto, že na jaře vše po zimě opět začíná, tvoří se, rodí se,“ podotýká Lenka Súkupová.

I přes vzletné popisy výrobce však ciferníky více než co jiné připomínají socialistickou produkci z 80. let, což doplňují nevzhledné hranaté ručičky, pravděpodobně z téže doby.

Na řemínky k náramkových hodinkám BEA byla použita kůže v červeném odstínu s názvem Varanus a bílá přírodní kůže. Odstíny řemínků se však v budoucnu budou přizpůsobovat proměnám barevnosti ciferníků, které zvolí zákazník.

Použitý kalibr je pravděpodobně quartz Ronda. Ceny nejsou známy, ale lze předpokládat poměrně vysoké částky.

Hodinky Elton Beata Rajská

soutez_casestudy

Hodinky Elton Beata Rajská

Hodinky Elton Beata Rajská

Byl pro vás článek přínosný?