Hlavní navigace

Nové multifunkce Lexmark X560

Sdílet

Lexmark představuje nové barevné laserové multifunkční produkty Lexmark X560n a X560dn s rychlostí opakování 30 černobílých nebo 20 barevných stran za minutu a volitelnými velkokapacitními tonery.

Společnost Lexmark představila nové produkty, vhodné pro menší firmu nebo pro kancelář s několika pracovníky. Model Lexmark X560n je navržen pro zákazníky, kteří často tisknou a kopírují barevné dokumenty, nabízí výkon 30 stran za minutu černobíle a 20 barevně. Navíc umožňuje rychlé kopírování a nabízí mnoho funkcí skeneru a faxu. Obsahuje standardní síťové připojení, může být snadno sdílena více uživateli, což umožňuje zredukovat počet zařízení a pomáhá zákazníkům snižovat náklady za energii a spotřební materiál. Běžná koncová cena Lexmark X560n je 21.990 Kč bez DPH.


Druhý model z nabídky Lexmarku nese označení X560dn a na rozdíl od základního produktu je vybaven duplexním modulem pro oboustranné zpracování dokumentů. Cena produktu je o 5 000 Kč vyšší, tedy 26.990 Kč bez DPH.

Jednotlivé části spotřebního materiálu, tedy tonery a obrazové válce, jsou snadno dostupné po vyklopení přední části produktu. Ovládací panel s logicky uspořádanými tlačítky a podsvíceným displejem, který informuje o stavu zařízení a zbývajících tonerech, přispívá ke snadné obsluze během kopírování. Lexmark X560n je vybaven automatickým podavačem předloh s kapacitou 50 listů, spodním zásobníkem papíru s prostorem pro uložení 250 listů (s volitelným rozšířením o další podavač pro 550 archů papíru), víceúčelovým podavačem pro 150 listů a výstupním zásobníkem 350 výtisků.

Zařízení je vybaveno 400MHz procesorem a 384 MB paměti, která může být rozšířena až na 1 408 MB. Při tisku a kopírování jsou k dispozici rozlišení 600 x 600 dpi hardwarově nebo 2 400 x 600 dpi s vyhlazováním. Doba prvního výtisku by v barevném či černobílém režimu neměla překročit 10 sekund.

Komunikaci s počítačem zajišťuje jak vestavěné síťové rozhraní, tak paralelní port IEEE-1284 nebo USB 2.0, k dispozici jsou i další volitelná rozhraní, zahrnující printserver s bezdrátovým přenosem, rychlá gigabitová ethernet přípojka atd.

Tonerové zásobníky mají kapacitu 4 000 výtisků u barev CMY a 5 000 výtisků u černé, volitelně lze dokoupit zásobníky na 10 000 výtisků, které výrazně snižují náklady na tisk. Ovladače jsou připraveny pro Windows, Unix a Linux. Kromě ovladačů tiskárny a TWAIN rozhraní pro skener je k dispozici software NewSoft Presto! Page Manager Deluxe, který mohou zákazníci využívat software pro konverzi naskenovaných dokumentů do standardního PDF formátu, pro převod obsahu dokumentů do tabulek nebo textového editoru za použití optického rozpoznávání znaků (OCR).

Foto: autor, Lexmark

- - Vaclav Maletinsky

DT24

Byl pro vás článek přínosný?