Hlavní navigace

Od mobilu k počítači

8. 3. 2019

Sdílet

 Autor: Huawei
Huawei to zkouší v Česku s notebooky. Uvidíme, jestli napodobí Samsung, který své velmi povedené notebooky naopak v Česku už dávno neprodává.

Tělo nového modelu Huawei Mate 13 je vyrobeno z hliníkové slitiny, která zajistí ochranu před tlakem i nárazy. Přesto má však skoro bezrámečkový design, obrazovka u nového MateBook 13 je totiž lemována rámečky o šířce pouhých 4,4 mm, obrazovka přístroje je v poměru 3:2, na rozdíl od klasických 16:9, jak tomu je u většiny notebooku. To znamená, že si můžete zobrazit ještě více obsahu i na menší ploše.

Cloud24

V pravém horním rohu naleznete tlačítko OneTouch, které kombinuje tlačítko pro zapnutí a čtečku otisku prstu. To se postará nejen o ochranu vašeho soukromí, ale i o snadné užívání notebooku. Jedním stiskem totiž můžete rychle zapnout či probudit počítač a pokračovat v práci bez nutnosti zadávat heslo nebo znovu přikládat prst.

Nová generace notebooků Huawei přináší funkci Share OneHop, díky které spolu notebook i smartphone stejné značky mohou vzájemně komunikovat a sdílet data. To vše bez kabelu nebo zdlouhavého kopírování. Stačí pouze přiložit smartphone k notebooku a prostřednictvím standardu NFC mohou obě zařízení komunikovat a sdílet soubory. A co víc, pokud jste si pořídili fotografii psaného textu, MateBook 13 dokáže vyfocený text sám přečíst a převést do psané formy. Můžete si jej tak jednoduše překopírovat například do jiné aplikace.

Byl pro vás článek přínosný?