Hlavní navigace

Mafie vydělává na pirátském software

3. 7. 2009

Sdílet

Organizované gangy distribují nelegální software prostřednictvím on-line aukcí a falešných internetových obchodů. Své oběti vyhledávají hlavně v zemích s nízkou mírou pirátství, mezi které patří i Česko.


Softwarové pirátství realizované prostřednictvím internetu začíná být podle organizace BSA ovládáno organizovaným zločinem. V minulosti bylo pirátství doménou jednotlivců, kteří je praktikovali pro vlastní potřebu, zato dnes na pirátství začínají ve velkém vydělávat organizované gangy. Internetoví zločinci se snaží své oběti nalákat na velmi nízké ceny populárních softwarových titulů, které nabízejí za zlomek cen obvyklých. Běžně tyto „slevy" činí až 80 nebo 90 procent.


Falešné internetové obchody jsou přitom k nerozeznání od těch skutečných, které nabízejí legální software. Podvodníci totiž značně investují do profesionálního provedení obchodů a snaží se vzbudit zdání legitimity. Nabízejí celou řadu služeb, které by jim mohl závidět lecjaký legální obchod - rychlou zákaznickou podporu a zejména snadné zaplacení různou formou, od bankovních převodů až po platby kreditní kartou. Tyto gangy se navíc podílejí na další on-line kriminalitě.

 

Celý článek naleznete zde


Byl pro vás článek přínosný?