Hlavní navigace

Pojištění domácnosti si můžete sjednat i online

8. 9. 2021

Sdílet

 Autor: Syda Productions / Shutterstock.com
Srovnávač pojišťoven a jejich nabídek naleznete na stránkách yespojisteni.cz.

Proč se vyplatí pojistit si domácnost? Protože tím chráníte svůj osobní majetek, do kterého patří také vybavení bytu nebo domu, ve kterém bydlíte.

 

Co všechno zahrnuje pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti ochrání vybavení bytu, váš osobní majetek, sportovní výbavu, cenné věci, oblečení, elektroniku a vše, co se dá z bytu vystěhovat. Do pojištění se zahrnuje i retro nábytek, nábytek vestavěný, kuchyňská linka, podlahy, tapety, svítidla i spotřebiče. Také majetek umístěný v prostorách náležejících k bytu nebo domu se do pojištění zahrnuje.

 

Jaké situace pojištění domácnosti zahrnuje?

Jedná se například o vytopení bytu, požár, výbuch plynu, zemětřesení a sesuvy půdy, záplavy a povodně, vloupání a krádež, vandalismus, úder blesku nebo o škody, které jsou způsobené přepětím v elektrické síti. Vždy je předem dobré si jednotlivé pojistné události ověřit u dané pojišťovny a konkrétní smlouvy.

Vzhledem k tomu, že si pravidelně do domácnosti kupujete nové a modernější vybavení, nebo občas provádíte drobné úpravy v bytě, je vhodné pravidelně (alespoň jednou za dva roky) smlouvu aktualizovat.

Pozor si dejte na výluky. Ty se vztahují na věci uložené ve společných prostorách panelového bytu, většinou i na předměty, které jsou určené pro výdělečnou činnost, na dopravní prostředky ve vašem majetku nebo na záznamy uložené na záznamových médiích. V případě, že byt nebo dům pronajímáte, tak se pojistka nevztahuje na osobní majetek podnájemníků.

Pokud ještě pojistnou smlouvu sjednanou nemáte, můžete si sjednat pojištění online. Nemusíte nikam chodit a vše vyřídíte z pohodlí a klidu domova.

 

Limity a míra ochrany

Vzhledem k tomu, že pojištění domácnosti patří mezi velmi časté, nabízí jej téměř každá pojišťovna. Srovnávač pojišťoven a jejich nabídek naleznete na stránkách yespojisteni.cz. Na co se zaměřit při výběru? Především je důležitá výše pojistných limitů. Ty určují hranici, do které vám pojišťovna uhradí vzniklou škodu. Čím je limit vyšší, tím lepší je ochrana. Míra ochrany se částečně odvíjí od pojistných limitů. Vybrat si můžete z několika různých variant. Nejširší rozsah poskytuje varianta nadstandardní. Také se vyplatí kombinovat ji s pojištěním nemovitosti nebo odpovědnosti za škodu.

soutez_casestudy

 

Proč právě YesPojištění?

Protože se specializuje na široké spektrum pojistných produktů, nabízí srovnání nabídek velkých společností a má licenci od České národní banky. Na jejích stránkách také naleznete články týkající se novinek právě v oblasti pojištění. Porovnává nové pojistné produkty a přináší informace o pojišťovacích zprostředkovatelích i pojišťovnách. Kromě toho splňuje všechny zákonné podmínky opravňující ji k vykonávání její činnosti.

 

Byl pro vás článek přínosný?