Hlavní navigace

Přichází vylepšené Nintendo DSi

20. 2. 2009

Sdílet

Nejnovější verze populárního handheldu nabídne dvě kamery s detekcí pohybu, vylepšený zvuk, možnost stahování her a zabudovanou paměť pro neomezené uživatelské přizpůsobení vašeho nového kapesního společníka!

Zbrusu nový herní handheld společnosti Nintendo jménem DSi se na evropském trhu objeví 3. dubna tohoto roku. K dostání bude ve dvou barevných provedeních: tradiční bílé a elegantní černé. Svými miniaturními rozměry a zanedbatelnou, takřka "muší" váhou se bude jednat o nejmenší a nejlehčí přírůstek do rodiny produktů Nintendo DS. Zařízení disponuje mnoha novými vlastnostmi a vylepšeními, které zajisté nadchnou jak stávající fanoušky, tak i ty ostatní, kteří prozatím nemají s Nintendem DS žádnou aktivní zkušenost.

Originálních způsobů, jak se s novou verzí Nintenda DS zabavit je mnoho: počínaje tvorbou, upravováním a sdílením fotografií s vašimi přáteli či rodinnými příslušníky, přes poslech a kreativní experimentování s oblíbenými hudebními nahrávkami, až po hraní kterékoliv z více než tisícovky her, které jsou na trhu. Vítanou novinkou je přítomnost stahovatelného interaktivního herního obsahu, trefně označovaného jako DSiWare, který se ukládá do interní paměti. Samozřejmě nechybí bohaté možnosti připojení kapesní konzolky k internetu - po zapnutí zařízení už nic nemůže bránit vaší královské zábavě!

Dvojice zabudovaných kamer vybavených snímači pohybu přináší na Nintendo DSi zcela nový rozměr zábavy a hratelnosti. Tato citlivá zařízení přesně detekují mimická gesta i pohyb hráče: k dosažení a prohloubení strhujícího herního zážitku tedy můžete zapojit celou horní část těla: ruce, paže i hlavu. Důmyslné umístění dvojice kamer umožňuje jejich libovolné naklápění a polohování - díky tomu si můžete snadno pořídit jak vydařené autoportréty, tak i působivé snímky vašeho okolí. K dispozici je i jedenáct fotografických a kamerových efektů, které kvalitu vámi pořízených záběrů ještě dále umocní!

Upravování snímků je přitom možné jak v průběhu jejich pořizování, tak i kdykoliv později. Pamatováno je na nejrůznější deformace a karikatury: pomocí stylusu lze snadno přidat působivé šmouhy a škrábance, anebo jakýkoliv obličej proměnit v podobiznu Maria - samozřejmě včetně nezaměnitelného knírku a neodmyslitelné čapky. Výsledek vaší fotografické snahy lze nakonec opatřit slušivou paspartou či vhodným rámem. Každý pořízený či upravený snímek lze uložit do vašeho osobního fotoalba, s nímž se můžete kdekoliv a kdykoliv pochlubit svým přátelům a známým! Obrázky lze pochopitelně s dalšími majiteli DSi sdílet pomocí bezdrátového propojení konzolí, ovšem lze je rovněž uložit na paměťovou SD kartu a přenést je do vašeho osobního počítače anebo Nintenda Wii! Díky službě WiiConnect24 se o ně posléze můžete podělit s doslova celým světem!

Nintendo DSi přináší vylepšení zvuku jak co do hlasitosti, tak i samotné kvality. Veškeré reprodukované audio si tak vychutnáte v nejlepší možné kvalitě. V první řadě je možné bez jakéhokoliv dalšího vybavení použít DSi coby moderní a elegantní přehrávač komprimované hudby ve formátu AAC. To však není vše. Náruživí experimentátoři mohou sáhnout po funkcích jako je výška ladění anebo změna tempa. Na všechny hudební soubory lze aplikovat další zvukové efekty.

Praktické využití je nasnadě: reprodukci mluveného slova v cizím jazyce lze jednoduše zpomalit na požadovanou úroveň a dosáhnout tak větší srozumitelnosti. Díky zabudovanému mikrofonu není problém pořídit nahrávku vlastního hlasu a poté ho pomocí bohaté škály nejrůznějších efektů změnit k nepoznání! Láká-li vás DJing, jistě si nenecháte uniknout možnost vytvořit snadno a rychle vlastní vydařené taneční mixy. Aktivní hudebníci zase patřičně ocení možnost zpomalení záznamu náročných částí skladeb (například sól) a jejich následné jednodušší osvojení.

Nintendo DSi můžete snadno obohatit o další stahovatelný obsah z DSi Shopu. V nejbližších měsících se můžete těšit na širokou škálu software pokrývajících všechny myslitelné žánry - tedy nejen ty herní. Jmenujme alespoň aplikaci sloužící k tvorbě vlastních animovaných klipů (funkčně kombinující vaše obrázky a hudbu v působivý celek) anebo osvědčené WarioWare minihry podporující zabudované kamerky se snímači pohybu. Potěšitelný je fakt, že bezprostředně po uvedení Nintenda DSi na trh si budou moci jeho majitelé zcela zdarma stáhnout internetový prohlížeč Nintendo DSi browser a v případě potřeby se kdykoliv připojit online.

Vše výše uvedené (a ještě mnohem více!) bude k dispozici v internetovém DSi Shopu a bude moci být snadno uloženo do interní paměti Nintenda DSi. Díky tomu budete mít všechny své multimediální dokumenty i knihovničku her na dosah ruky na každém kroku.

Přestože je Nintendo DSi nabité nejpokročilejšími multimediálními funkcemi a bohatou výbavou, je o celých dvanáct procent tenčí než jeho předchůdce Nintendo DS Lite. Tento fakt z Nintenda DSi činí nejkompaktnější a nejsnáze přenosný herní systém vůbec. Obě barevná provedení (černá i bílá) disponují matným povrchem, který účelně vzdoruje nejrůznějším šrámům a otiskům prstů. Změny se dočkal i displej - ten nabízí jak větší úhlopříčku 3,25", tak i vylepšenou hodnotu jasu. A to nejlepší nakonec. Majitelé jakékoliv z verzí Nintenda DS při přechodu na DSi nepřijdou o svou sbírku her! Nintendo DSi je totiž se svými předchůdci zpětně kompatibilní.

P.S. Cena DSi sice nebyla dosud ozřejmena, ale obchody v UK již operují s částkou 150 liber.

CS24

Zdroj: PR

 

Byl pro vás článek přínosný?