Hlavní navigace

TOP 100 ICT společností v ČR: Registrace otevřena, přihlaste se!

16. 4. 2021

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Nezapomeňte se přihlásit do přehledu, který mapuje ICT trh v ČR a v němž by žádná významnější firma neměla chybět. Základní prezentace v tabulkových přehledech je zdarma. Uzávěrka řádných přihlášek je 21.5.2021.

Žebříček TOP 100 ICT firem v ČR

Nejde o soutěž, ale v prvé řadě o přehled, který mapuje ICT trh v České republice a v němž by žádná významnější firma neměla chybět. Tato publikace, která vychází v dvojjazyčné verzi (česky a anglicky) a která mapuje trh ICT v ČR, je mezi čtenáři CIO Business Worldu velmi populární. A nejen mezi nimi - každoročně dostáváme množství žádostí o její dodatečné poskytnutí od dalších institucí i jednotlivců.

Prosíme účastníky dotazování o uvedení maximálního množství požadovaných údajů, které rozšíří informační hodnotu žebříčku a současně kvalifikují vaši společnost do některého z dílčích žebříčků sestavovaných pro jednotlivé kategorie údajů. 

Přehled ICT center

Vedle klasického žebříčku TOP 100, jehož řadicím (a proto i požadovaným) kritériem jsou tržby v ČR za poslední fiskální rok, chceme letos dát opět prostor i firmám, pro které tento údaj není odpovídajcím měřítkem jejich činnosti.

Letos chceme dát šanci zviditelnit se firmám a velkým oddělením informatiky, které sice odvádějí velký objem práce na poli ITC, avšak pro jejich činnost není účetní hodnota obratu tím správným měřítkem. Třeba proto, že poskytují své služby interně v rámci vlastní firmy nebo jako centrum podnikových služeb pro síť poboček své mateřské firmy. Pro takové subjekty jsme nově zařadili samostatný Přehled ICT center. Pro tento přehled bude hrát roli velikost měřená počty zaměstnanců – proto se v tomto případě jedná o povinné údaje. Přehled ICT center tak nahrazuje dřívější kategorii nezařazených.

Nadějné firmy

Mladší technologicky orientované firmy se mohou zařadit (třeba i paralelně s účastí v žebříčku Top 100) do zvláštního přehledu Nadějné firmy, který je určen pro subjekty, které vznikly nebo zahájily činnost po 1.1.2015.

Dotazník pro všechny varianty účasti je společný. 

Termíny

  • Uzávěrka řádných přihlášek do ankety: 21. 5. 2021 do 16:00.

Jak se přihlásit?

Nechcete chybět? Pak prosím vyplňte tento dotazník přímo zde, na našich webových stránkách na adrese:
> https://dotazniky.businessworld.cz

> Další podrobnosti a možnosti rozšířené prezentace firem

Po jeho vyplnění a úspěšném odeslání vám systém navíc ještě zobrazí vyplněný formulář připravený k tisku. Ten prosím vytiskněte a s razítkem a podpisem oprávněné osoby z vaší firmy nám jej zašlete faxem, klasickou poštou nebo e-mailem – potřebné kontakty získáte poté, co dotazník vyplníte. Možná vám to může připadat zbytečně složité, ale náš systém zpracování musí vyloučit chyby způsobené přepisováním údajů a zároveň také zaručit, že údaje opravdu pocházejí z vaší firmy a vy jste s nimi srozuměni.

Nezapomeňte nejen vyplnit a zamknout on-line formulář, ale také obratem poslat povrzený (orazítkovaný) vytištěný formulář; a to naskenovaný mailem. Alternativně můžete verzi zamčeného formuláře ve verzi pro tisk uložit jako pdf (tisk do pdf) a elektronický dokument (po kontrole údajů) digitálně podepsat nebo alespoň v průvodním dopise uvést prohlášení, že jste údaje zkontrolovali a odpovídate za správnost dat v pdf.

Buďte v obraze:
O případných změnách v termínu uzávěrky dat pro ročenku Top 100  a o dalších možnostech prezentace vaší firmy v našich přehledech pravidelně informujeme v  našem newsletteru. Odběratelé newsletteru budou mít také možnost stáhnout ssi ročenku zdarma v elektronické podobě. Proto doporučujeme, abyste se k odběru našeho zpravodaje přihlásili zde: https://businessworld.cz/newsletter

 

Nejčastější dotazy (FAQ)

Chci vyplnit dotazník, ale neznám přístupové údaje, jak mám postupovat?
Nejprve vyzkoušejte funkci "Zapomněli jste své heslo" pro obnovení přihlašovacích údajů. Pokud se objeví oznámení, že zadaný e-mail není registrován, založte nový účet. Každá firma může mít více uživatelských účtů, editovat příhlášku do Top 100 může kterýkoli z nich. Nový účet schvaluje administrátor, proto se může stát, že bude aktivní až následující pracovní den.

Mohu se zúčastnit, i když nechci uvádět ekonomické údaje?
Pokud jste firma nebo interní oddělení informatiky, které sice odvádí velký objem práce na poli ITC, avšak pro vaši činnost není účetní hodnota obratu tím správným měřítkem, můžete se zúčastnit a zadat své údaje do samostatného Přehledu ICT center. Je to relevantní pro subjekty, které poskytují své služby interně v rámci vlastní firmy nebo jako centrum podnikových služeb pro síť poboček své mateřské firmy. Roli zde bude hrát velikost měřená počty zaměstnanců – proto se v tomto případě jedná o povinné údaje. 

Nechci některé ekonomické údaje mimo obratu za poslední období uvádět, ale nedaří si formulář zamknout, co mám dělat?
Místo údajů, které nechcete přímo uvést, jako je např. počet zaměstnanců, vyplňte "x". Nezapomeňte uvést, zda jsou údaje auditované nebo konsolidované (zde jiná odpověď než ANO nebo NE nedává smysl).

Po uzamčení jsem si všiml, že v některém údaji je chyba nebo překlep. Jak to mám opravit?
Opravu zřetelně vyznačte rukou v formuláři, který nám budete odesílat. Všechny komentáře a opravy v tištěné přihlášce se zohledňují.

Jak mám postupovat, když do okamžiku uzávěrky nejsou data za minulé období ještě auditována?
Pro ročenku neni audit požadován. Nezapomeňte ale uvést, zda jsou údaje auditované nebo konsolidované (zde jiná odpověď než ANO nebo NE nedává smysl).

ICTrocenka

Jak mám postupovat, když data za minulé období nejsou ještě k veřejně k dispozici, např. proto, že ještě nebyla schválena valnou hromadou?
Uveďte poslední zveřejnitelné údaje a uveďte odpovídající datum ukončení fiskálního roku.

G+

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku