Hlavní navigace

Progress představil novou verzi OpenEdge – pomáhá zrychlit vývoj aplikací

Sdílet

 Autor: Progress
OpenEdge 12.8 přichází s novými funkcemi jako je podpora Incremental build, integrace OpenTelemetry nebo dynamické maskování dat.

Progress, důvěryhodný poskytovatel infrastrukturního softwaru, představil nejnovější verzi své platformy pro vývoj aplikací – Progress OpenEdge 12.8. Novinka přichází s řadou vylepšení, která pomohou firmám optimalizovat vývojové procesy, zvýšit výkonnost databází, posílit zabezpečení aplikací a držet krok s novými technologiemi. OpenEdge v současnosti využívá více než 100 000 zákazníků po celém světě.

„Progress již po desetiletí poskytuje technologie, které firmy potřebují nejen k efektivnímu fungování, ale i ke svému rozvoji v závislosti na vývoji trhů a změnách potřeb koncových uživatelů,“ řekl John Ainsworth, VP a generální ředitel pro aplikační a datové platformy společnosti Progress. „Ať už jste vývojář ABL, který hledá pokročilé nástroje pro zvýšení produktivity, správce databází, jehož cílem je zefektivnit administraci nebo bezpečnostní specialista, který se snaží ochránit kritická aktiva, OpenEdge 12.8 vám umožní vyvíjet, nasazovat a spravovat podnikové aplikace, které jsou bezpečné, škálovatelné a agilní.“

Vyšší produktivita vývojářů

OpenEdge 12.8 nabízí vývojářům nástroje a funkce ABL (Advanced Business Language), které zefektivňují pracovní postupy a zvyšují produktivitu.

  • Vylepšená observabilita OpenEdge: Integrace výkonného frameworku pro observabilitu – OpenTelemetry, poskytuje provozní metriky a informace o trasování. Metriky pomáhají při správě aplikací OpenEdge, zatímco trasování poskytuje vývojářům detailní vhled do výkonu aplikací a pomáhá identifikovat úzká místa v kódu a optimalizovat výkon aplikací.
  • Rychlejší kompilace: Podpora Incremental build umožňuje vývojářům dělat změny v kódu, přičemž jsou kompilovány jen dotčené části. Tím se výrazně zkracuje doba kompilace, což umožňuje rychlejší iterace i zrychlení vývojových cyklů.

Integrace a management 

OpenEdge 12.8 přináší vylepšení v oblasti integrace aplikací a managementu celého prostředí díky zdokonaleným možnostem monitorování a administrace.

  • Apache Kafka pro real-time messaging a streaming: Integrace s Apache Kafka umožňuje firmám vylepšit své aplikace o streamování událostí a datové přenosy v reálném čase.
  • OpenEdge Command Center (OECC): Moderní cloud-ready nástroj a API, které zjednodušují správu aplikací OpenEdge. OECC poskytuje centralizované monitorování, administraci a diagnostiku a integruje oblíbené nástroje pro správu výkonu aplikací (APM).
  • Online údržba databází: Nová verze obsahuje řadu databázových vylepšení, která umožňují provádět více administrativních úloh online. To eliminuje nutnost odstávek při offline údržbě. Nabízí rovněž řadu výkonnostních změn, zejména v oblastech skenování/oprav databáze a zálohování/obnovy.

 Zabezpečení aplikací a dat

OpenEdge 12.8 zavádí několik funkcí, které posilují bezpečnost aplikací a pomáhají chránit kritická data.

ICTrocenka

  • Regulace dat pomocí dynamického maskování (DDM): Pro bezpečnostní administrátory nebo správce databází, kteří potřebují zajistit, aby podnikové aplikace OpenEdge splňovaly požadavky na ochranu soukromí a integritu dat, jako je GDPR nebo HIPAA, nabízí funkce DDM jednodušší způsob maskování citlivých údajů za běhu na základě oprávnění uživatelských rolí.
  • Hardwarový bezpečnostní modul (HSM): OpenEdge 12.8 podporuje moduly HSM, které pomáhají zajistit bezpečnější prostředí pro kryptografické operace, usnadňují ochranu citlivých dat a podporují dodržování přísných bezpečnostních standardů.
  • Protokol TLS 1.3: OpenEdge 12.8 využívá OpenSSL 3.1, nejnovější verzi kryptografické knihovny s otevřeným zdrojovým kódem, která podporuje TLS 1.3. To pomáhá posílit bezpečnostní protokoly a kryptografické algoritmy, které přispívají k robustnímu šifrování a zajištění integrity dat v aplikacích OpenEdge.

OpenEdge je přední platforma pro vývoj podnikových aplikací, které vyžadují vysoký výkon, vysokou dostupnost a flexibilní možnosti nasazení pro rozšiřitelnost, škálovatelnost, bezpečnost a spolehlivost. Vývojáři po celém světě používají platformu OpenEdge pro vývoj aplikací k vytváření inovativních podnikových aplikací, které jsou základem zdravotnictví, finančních služeb, výroby a dalších odvětví.

Další informace o nové verzi OpenEdge 12.8 naleznete zde nebo se můžete zúčastnit webináře “What's New In OpenEdge 12.8”, který se koná 22. února.

Byl pro vás článek přínosný?