Hlavní navigace

První české aplikace pro Windows 8, ten už je ve verzi Release Preview

1. 6. 2012

Sdílet

Zájemcům je k dispozici nová předběžná verze OS Windows - Release Preview. Kromě vyšší rychlosti či uživatelského rozhraní nabídne i možnost vyzkoušet si první české aplikace pro tuto platformu.

Nová verze přináší podle výrobce nové uživatelské rozhraní a ještě rychlejší a plynulejší odezvu bez ohledu na to, zda uživatel ovládá systém svými dotyky nebo klávesnicí a myší. Zájemci si mohou novou ukázkovou verzi stáhnout v některém ze 14 jazyků na webu http://preview.windows.com.

Windows 8 Release Preview přichází tři měsíce po představení první testovací verze označené jako Windows 8 Consumer Preview. Tu si jen během prvního dne stáhl více než milion uživatelů a do dneška učinila z Windows 8 vůbec nejtestovanější operační systém vůbec. S verzí Windows 8 Release Preview vstupuje systém do finální fáze vývoje před jeho uvolněním do výroby.

Mezi novinky verze Windows 8 Release Preview patří například nové aplikace od Microsoftu a dalších partnerských firem z oblasti cestování, zpravodajství, sportu, hraní i hudby. Vylepšeny byly rovněž integrované aplikace pro elektronickou poštu a práci s fotografiemi a kontakty. Díky úzké spolupráci Microsoftu s lokálními partnery si navíc mohou uživatelé přes Windows Store vyzkoušet i řadu dalších aplikací z celého světa včetně prvních aplikací od českých vývojářů.

Vedle nových či vylepšených aplikací přináší Windows 8 Release Preview desetitisíce dalších úprav. Zvýšil se například počet možností, jak si mohou uživatelé přizpůsobit startovací obrazovku. Vylepšena byla také podpora práce s více monitory nebo způsob, jakým mohou lidé přes Windows Store vyhledávat a stahovat aplikace. Přidány byly nové funkce pro ochranu dětí při práci s počítačem.

Především u dotykových zařízení se pak výrazněji projeví i další vylepšení prohlížeče Internet Explorer 10, díky kterému je prohlížení webu stejně plynulé a rychlé jako práce s jakoukoliv aplikací. Díky novým funkcím typu „flip ahead“ je navíc stejně tak intuitivní. Novinkou je integrace přehrávače Adobe Flash Player optimalizovaného z pohledu výkonu.

příloha_ovladnete_sva_data

Internet Explorer 10 je také prvním prohlížečem, který má v továrním nastavení zapnutou funkci Do Not Track dávající uživatelům více možností a lepší kontrolu jejich soukromí.

Vedle uvolnění Windows 8 Release Preview Microsoft také oznámil, že od soboty 2. června 2012 zahájí ve 131 zemích světa včetně České republiky novou promo akci nazvanou Windows Upgrade Offer. Zákazníci, kteří si do 31. ledna 2013 pořídí vybraná zařízení se systémem Windows 7, si v rámci této speciální nabídky budou moci pořídit upgrade na Windows 8 Pro v době jeho dostupnosti za 14,99 eur.

Byl pro vás článek přínosný?