Hlavní navigace

Rychleji stažené zmenšené aktualizace. Microsoft přestavuje UUP

5. 11. 2016

Sdílet

 Autor: Microsoft
Microsoft oznámil brzkou implementaci služby Unified Update Platform (UUP), jejímž cílem je snazší a rychlejší instalace velikostně zmenšených aktualizací na jednotlivá zařízení.

UUP zahrnuje očekávané, zákulisní změny ve způsobu fungování Windows 10; redukuje výkon nutný k aktualizaci, zmenšuje velikost aktualizačních souborů a notně zjednodušuje instalaci na chytrých mobilech s Windows.

Drobná vylepšení mají reagovat na stížnosti uživatelů. Protože vize společnosti o budoucnosti Windows 10 zahrnuje velké množství průběžných aktualizací, je nutné proces učinit co nejjednodušším a nejméně rušivým.

Jednou z největších změn bude, že Windows Update stáhne pouze ty aktualizace relevantní pro dané zařízení, popisuje Bill Karagounis, programový ředitel Insider programu Windows a základů OS Microsoftu.

„Služba povede ke zrychlení aktualizačního procesu,“ píše. „Je důležité si povšimnout, že navenek bude vše vypadat stejně, jako doposud; UUP je pro uživatele neviditelná platforma a optimalizační služba, která pracuje v pozadí.“

V budoucnu by UUP mohla umožnit stahování jednotlivých aktualizačních balíčků, takže uživatelé by si stáhli pouze ty části Windows, které se změnily. U větších aktualizací lze očekávat přibližně 35% snížení velikosti stahovaných souborů, pokračuje Karagounis.

Cloud24

Microsoft UUP spustil jako součást veřejné betaverze nového Windows Mobile 10 buildu, vypuštěného do světa ve čtvrtek. Členové Insider programu by se měly nové služby dočkat ještě v letošním roce, zatímco HoloLens a zařízení internetu věcí s Windows 10 a Insider programem jej uvidí „brzy poté“.

Většinová část uživatelů v praxi pozná přínos UUP až s Windows 10 Creator Updatem, který se očekává v březnu roku 2017. Podle Karagounise jej Insider uživatelé budou ocení o něco dříve, přesný termín však nespecifikoval.

Byl pro vás článek přínosný?