Hlavní navigace

Secure Traveler

1. 11. 2008

Sdílet

Německá firma Steganos rozšiřuje svoji nabídku bezpečnostních programů o balík Secure Traveler, zaměřený přede...


Německá firma Steganos rozšiřuje svoji nabídku bezpečnostních programů o balík Secure Traveler, zaměřený především na laptopy.
Secure Traveler integruje celkem šest samostatných programů, z nichž si některé můžete koupit i samostatně, nebo jsou součástí jiných balíků firmy Steganos. Již na první pohled vidíte, že použité rozhraní se u firmy Steganos již několik let nezměnilo a jedná se tak stále o tentýž modrý obdélník, v němž se nacházejí ikony jednotlivých aplikací. Ale nyní již k jednotlivým částem celého balíčku: Program Safe ukládá zakódované soubory do speciálního virtuálního trezoru, takže jsou pro normálního uživatele neviditelné, Portable Safe zvládne totéž pro externí paměťová média, Password Manager udržuje zakódovaný seznam všech hesel, která potřebujeme, a konečně Shredder nabízí tři různé způsoby totálního mazání souborů a určení volného místa na pevném disku.
Zajímavým dojmem působí aplikace Secure VPN, která pomocí 128bitové technologie SSL kóduje celé internetové připojení, což znamená, že cokoliv provádíte on-line, je ukryto v zakódovaném tunelu, takže nikdo nemůže kontrolovat vaši činnost na internetu.
Hodit se může i aplikace AntiTheft, kterou uplatníme ve chvíli, kdy nám někdo laptop ukradne. Celý systém funguje následovně: na speciální firemní stránce se zaregistrujeme a obdržíme patřičnou informaci pro zpětné logování. Je samozřejmé, že tuto informaci musíme uložit někam jinam než na laptop. V případě ztráty se potom přihlásíme na webovou stránku a zkontrolujeme, z které IP adresy se počítač hlásí, což teoreticky může pomoci policii najít ukradený laptop. O tom, že to bude v praxi fungovat, ovšem tak docela přesvědčení nejsme. 8 0641/CZ ?
Hlavním problémem celého balíku Secure Traveler je však skutečnost, že se jedná o velmi drahý produkt. Měsíční licence stojí 29,95 dolarů, roční potom 169,99 dolarů, a to je ještě v obou případech omezena množstvím přenesených dat. Investici do tohoto programu bychom si tedy raději rozmysleli.

Secure Traveler

Balík bezpečnostního softwaru pro notebooky.
? kombinace bezpečnostních programů pro laptop
? většina aplikací nepřináší nic nového, vysoká cena
Cen: 29,95 USD (530 Kč)
Poskytl: Steganos
www.steganos.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Dlouholetý spolupracovník magazínu PCWorld a Computerworld.cz. Zajímají ho hlavně recenze různých programů, speciálně fotoeditory a vše kolem grafiky.