Hlavní navigace

Smartphone Emgeton Meizu M9

 Autor: Emgeton
Emgeton, registrovaná ochranná známka společnosti Bell Technology, dostala nový přírůstek, tentokrát na poli chytrých mobilních telefonů.
Pavel Kreuziger 6. 12. 2011

Sdílet

Stylový smartphone Meizu M9 zaujme na první pohled svým designem v klasickém leskle černém provedení, ovšem nabízí i jiné benefity. Běží na operačním systému Android 2.3.5 s vlastní grafickou nástavbou MEIZU Mobile, podporovaným hardwarovým vybavením – hlavně procesorem S5PC110 ARM Cortex-A8 s frekvencí 1 GHz a integrovanou grafikou Power VR SGX 540.

Kompaktní telefon má hmotnost pouhých 123 gramů včetně baterie a rozměry 59 x 113 x 11 mm. Jeho kapacitní displej s úhlopříčkou 3,54 palce a multitouch funkcemi je chráněn bezpečnostním sklem Gorilla Glass a nabízí rozlišení 960 x 640 bodů s podporou 16 milionů barev. Tento displej s nejnovější technologií ASV je navíc napojen na celkem čtyři senzory – dotykový senzor, G-Senzor neboli senzor natočení pro změnu orientace displeje, senzor osvětlení interiéru pro automatické přizpůsobení podsvícení a nakonec také senzor přiblížení k obličeji, který automaticky ztiší reproduktor a zhasne displej při přiblížení telefonu k uchu.

Kromě displeje je možné telefon ovládat ještě pomocí jednoho mechanického a dvou senzorových tlačítek umístěných ve spodní části telefonu. V telefonu naleznete slot na micro SDHC karty až do kapacity 32 GB a univerzální konektor microUSB 2.0. Dále je k dispozici 3,5 audio jack. Baterie má poměrně slušnou kapacitu 1 370 mAh.

V příštím roce se očekává update na Android čtvrté generace, což otevře uživateli další možnosti. K dispozici jsou již nyní bezdrátové sítě GSM, GPRS, EDGE, WCDMA, HSDPA a HSUPA na frekvencích 900, 1800 a 2100 MHz. Data potom budete moci přenášet prostřednictvím technologií 3G, Bluetooth 2.1 i Wi-Fi 802.11 b/g/n. Telefon navíc obsahuje integrovaný A-GPS čip a digitální kompas, tyto vymoženosti pak budou fungovat s jakýmikoliv mapovými podklady určenými pro operační systém Android.

Nový telefon Emgeton Meizu M9, který je kompletně lokalizován do češtiny a slovenštiny, koupíte za doporučenou maloobchodní cenu 8 999, respektive 9 499,- Kč včetně DPH (podle velikosti přiložené paměťové karty 8 nebo 16 GB).