Hlavní navigace

Sony pracuje na novince Xperia C670X

5. 3. 2013

Sdílet

 Autor: © moggara12 - Fotolia.com
Společnost Sony se na letošním ročníku MWC nepochlubila s žádným novým smartphonem, avšak dle uniklých informací pracuje na novém ještě našlapanějším přírůstku do řady Xperia, modelu C670X.

Co se týká smartphonů, na stánku Sony byla k vidění současná 5palcová vlajková loď Xperia Z, která však byla představena již na lednovém CESu. Dle informací, s nimiž přišel technologický blog Xperia blog, však Sony údajně připravuje nový high-endový model s o něco menším displejem. Řeč je o smartphonu Xperia C670X, který by mohl být výrobcem uveden již letos v létě.

Dle zvěstí by měla Xperia C670X nést 4,8palcový displej avšak při zachovaném Full HD rozlišení, tudíž se můžeme těšit na vyšší jemnost displeje. Také hardwarová výbava by měla být zase o něco výkonnější, očekává se využití 1,8GHz čtyřjádrového procesoru a grafiky Adreno 320. V další výbavě bychom mohli nalézt 2GB RAM, 32GB interní paměť a 13MPx kameru. Telefon pak údajně poběží na OS Android 4.2.

Sony Xperia Z láká na svou odolnost vůči vodnímu proudu a prachu, avšak v případě očekávaného modelu C670X zvěsti o tomto parametru nemluví. Buď jak buď, s takovými specifikacemi by Xperia C670X alespoň papírově velmi těsně konkurovala či dokonce předčila současné špičky v podobě HTC One, Samsung Galaxy Note II, Google Nexus 4 nebo očekávaného Samsung Galaxy S IV.

DT24

 

Zdroj: Xperiablog.netTechcrunch.com/

Byl pro vás článek přínosný?