Hlavní navigace

Sony pracuje na novince Xperia C670X

 Autor: © moggara12 - Fotolia.com
Společnost Sony se na letošním ročníku MWC nepochlubila s žádným novým smartphonem, avšak dle uniklých informací pracuje na novém ještě našlapanějším přírůstku do řady Xperia, modelu C670X.
Jan Bednařík 5. 3. 2013

Sdílet

Co se týká smartphonů, na stánku Sony byla k vidění současná 5palcová vlajková loď Xperia Z, která však byla představena již na lednovém CESu. Dle informací, s nimiž přišel technologický blog Xperia blog, však Sony údajně připravuje nový high-endový model s o něco menším displejem. Řeč je o smartphonu Xperia C670X, který by mohl být výrobcem uveden již letos v létě.

Dle zvěstí by měla Xperia C670X nést 4,8palcový displej avšak při zachovaném Full HD rozlišení, tudíž se můžeme těšit na vyšší jemnost displeje. Také hardwarová výbava by měla být zase o něco výkonnější, očekává se využití 1,8GHz čtyřjádrového procesoru a grafiky Adreno 320. V další výbavě bychom mohli nalézt 2GB RAM, 32GB interní paměť a 13MPx kameru. Telefon pak údajně poběží na OS Android 4.2.

Sony Xperia Z láká na svou odolnost vůči vodnímu proudu a prachu, avšak v případě očekávaného modelu C670X zvěsti o tomto parametru nemluví. Buď jak buď, s takovými specifikacemi by Xperia C670X alespoň papírově velmi těsně konkurovala či dokonce předčila současné špičky v podobě HTC One, Samsung Galaxy Note II, Google Nexus 4 nebo očekávaného Samsung Galaxy S IV.

 

Zdroj: Xperiablog.netTechcrunch.com/