Hlavní navigace

TIP: ochraňte svůj Android před škodlivými kódy

24. 4. 2011

Sdílet

 Autor:
V dnešním tipu se podíváme na několik zásad, které by měl dodržovat každý uživatel telefonu s operačním systému Android, chce-li předejít jeho infikování virem.

Počet infikovaných aplikací pro Android se již blíží stovce, a i když u některých z nich kvůli názvu nebezpečí vytušíte, například u programu s názvem Quick Notes se můžete snadno napálit. Jak se tedy účinně chránit?


1) Vždy se podívejte, kdo aplikaci vytvořil. Nabízí tento vývojář i jiné aplikace? Nevypadají některé z nich podezřele?

2) Čtěte si online recenze, minirecenze v Android Marketu nemusí být vždy pravdivé. Raději se podívejte, co na konkrétní aplikaci říkají známé webové portály.

3) Vždy si zkontrolujte, jaká oprávnění jsou k aplikaci přiřazena (když si stáhnete aplikaci, musíte jí nejprve schválit oprávnění). Například aplikace budíku by pravděpodobně neměla vyžadovat oprávnění přistupovat k vašim kontaktům.

4) Neinstalujte aplikace přímo přes soubory Android Package files (APKs) - ve většině případů totiž u těchto souborů nevíte, co obsahují, dokud je nenainstalujete.

5) Používejte antivir. I když si celá řada lidí myslí, že antivir pro telefon je zbytečností, opak je pravdou. Vyzkoušejte například Lookout Mobile Security.

podcast

 

Úvodní foto: © Kiev - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?