Hlavní navigace

Tip: Šest funkcí, které si v Office 15 dozajista oblíbíte - 1. díl

28. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © frank peters - Fotolia.
Vše zatím napovídá, že nová verze Microsoft Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby se stala doslova překvapením roku. Seznamte se s šesti funkcemi, které vás v nové generaci kancelářského balíku určitě osloví.

Společnost Microsoft provedla v novém operačním systému Windows 8 řadu změn. Nepřehlédnutelné je určitě rozhraní Metro optimalizované pro dotykové obrazovky či možnost provozovat operační systém Windows 8 na tabletech s procesory ARM. Microsoft Office je na rozdíl od Windows 8 pro firmy v podstatě "výrobním" nástrojem a již léta věrným společníkem operačního systému Windows. Nová verze kancelářského balíku Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby využila na maximum jedinečné vlastnosti nového operačního systému Windows 8.

Zatím jsme sice neměli možnost osobně si s balíkem Office 15 pohrát, ale dostalo se nám té cti setkat se s Paulem Thurrottem, který patří mezi respektované novináře specializující se na technologie Microsoftu. Poté, co jsme si prostudovali jeho materiál týkající se Office 15, zjistili jsme, že v tomto kancelářském balíku je řada věcí, které ocení jak uživatelé, tak správci sítí.

 

1) Skrytý pás karet

Pás karet je bezesporu novinkou, na kterou si spousta uživatelů sice zvykala, ale nyní mnozí oceňují její výhody. Proto není divu, že Microsoft pás karet nyní integruje do prakticky každého programu, který vyvine.

Cloud24

Na druhou stranu stále se najde ještě dost uživatelů, kteří jej stálě nedocenili, a řada z nich dává tu a tam přednost práci ve střízlivěji vyhlížejícím prostředí.

Paul Thurrott v tomto ohledu uvádí, že Office 15 bude pokračovat v již nastaveném trendu, kdy bude i nadále používat pás karet, který však bude standardně skryt. Toto nastavení má podle všeho souviset s nasazováním principu maximální jednoduchosti, kterou se pyšní samo rozhraní Metro.

Byl pro vás článek přínosný?