Hlavní navigace

Toshiba představuje 14" notebook Tecra Z40 v hořčíkovém šasi

10. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Toshiba
Jde o jeden z nejlehčích profesionálních 14" notebooků na trhu

Tento notebook byl vyvinut především pro firemní klientelu, nicméně svým provedením a výkonem oslovuje i koncové uživatele, kteří chtějí elegantní přenosný počítač nejvyšší kategorie. Nová konfigurace Tecra Z40-B-11M je osazena procesorem Intel Core i7, LTE modemem, SSD s kapacitou 256 GB, displejem s rozlišením 1 600 x 900 bodů a váží méně než 1,5 kg.

Toshiba

Model Toshiba Tecra Z40 je navržen tak, aby udržoval rovnováhu mezi mobilitou, velikostí displeje a přitom poskytl maximální výkon pro všechny potřeby profesionálního využití, včetně zpracování mnoha úloh najednou. Stejně jako všechny notebooky řad Tecra a Portégé má matný displej a na spodní straně je vybaven dokovacím konektorem, který je univerzální pro všechny aktuální notebooky Toshiba. Všechny jeho porty jsou v plné velikosti, včetně HDMI a VGA. Ty zajišťují snadné připojení ke všem typům monitorů, displejů i projektorů. Vysokou bezpečnost a specifické firemní využití podtrhuje čtečka otisků prstů a čtečka Smart karet. Pro případ ztráty nebo odcizení notebooku a ochranu citlivých firemních dat je v modelu Tecra Z40 integrován vlastní BIOS, TPM čip, a data na SSD disku jsou plně šifrována.

Srdcem konfigurace Z40-B-11M je procesor Intel Core i7 i75600U taktovaný na frekvenci 2,6 GHz, který podporuje 8 GB operační paměti a rychlý 256GB disk typu SSD. Pro práci na cestách je klíčová výdrž na baterie, která dosahuje se 14" displejem až 15 hodin.

Tento notebook byl vyvinut pro použití ve firemní sféře, která používá mnohdy vlastní interní systémy. Proto mají uživatelé na výběr různé verze operačního systému. Předinstalován je systém Windows 7 Professional, přibaleny jsou DVD disky se systémem Windows 8 a samozřejmostí je také stále bezplatná možnost upgradu na Windows 10.

DT24

Tecra Z40 patří mezi přístroje, jejichž odolnost byla testována v laboratorních podmínkách nezávislého zkušebního ústavu TÜV Rheinland, ve kterém prošel sadou zátěžových testů Highly Accelerated Life Tests (HALT). Při nich je simulován životní cyklus notebooku a jeho konstrukce je vystavována zátěžovým testům v oblasti vibrací, teplotních změn, náhodných pádů a tlaku na víko.

Notebook Toshiba Tecra Z40-B-11M je nyní dostupný na českém a slovenském trhu a je k němu poskytována standardně 3letá záruka onsite s opravou u zákazníka a zároveň Záruka spolehlivost (Reliability guarentee), která platí po dobu jednoho roku od zakoupení přístroje. Ta zajišťuje, že pokud notebook vypoví službu během prvního roku od zakoupení kvůli výrobní vadě, získá zákazník kromě bezplatné opravy zpět i celou pořizovací cenu přístroje. Doporučená koncová cena tohoto přístroje je 45 790 Kč, respektive 1 669 €, včetně DPH.

Byl pro vás článek přínosný?