Hlavní navigace

Toshiba uvádí novou generaci notebooku Tecra Z50-C

18. 10. 2016

Sdílet

 Autor: Toshiba
Lehké hliníkové šasi s podsvícenou, voděodolnou klávesnicí

Přístroj charakterizuje nové, lehké a odolné hliníkové šasi a nejvyspělejší bezpečnostní prvky pro ochranu citlivých firemních dat.

 Toshiba

Toshiba mění s novou generací notebooku Tecra Z50 šasi a představuje lehký a odolný notebook s 15,6“ velkým, matným Full HD displejem a možnostmi vlastní konfigurace na míru dle individuálních potřeb. Zachovány zůstávají všechny klíčové vlastnosti profesionálních notebooků Toshiba, mezi které patří kromě matného displeje také kompletní sada portů v plné velikosti včetně síťového konektoru RJ-45, portů VGA i HDMI a řada prvků pro zachování bezpečnosti včetně vlastního Toshiba BIOSu. Nejvyšší řada Tecra přidává navíc podsvícenou, voděodolnou klávesnici a kombinaci ClickPadu a AcuPointu.

Novinky nastupující generace

Nové hliníkové šasi notebooku Tecra Z50-C umožnilo dosáhnout dle konfigurace hmotnosti již od 2,1 kg. Nová konstrukce umožňuje uživatelskou výměnu baterie. Tu ocení především profesionálové, kteří potřebují se svým notebookem pracovat celý den bez nabíjení. Pokud baterie ztratí vlivem dlouhodobého používání část své kapacity, je možné ji okamžitě bez potřeby servisního zásahu vyměnit za novou.

Konfigurace dle vlastní potřeby

Kromě prvních vybraných modelů, které přicházejí právě v těchto dnech na trh, je možné notebook Tecra Z50-C objednat ve vlastní konfiguraci dle konkrétních potřeb již od 5 kusů. Objednávku je možné zadat společnosti Toshiba prostřednictvím některého z autorizovaných distributorů. Kromě volby procesoru, velikosti operační paměti a kapacity pevného disku lze volit mezi integrovanou grafikou Intel HD Graphics 520 nebo dedikovanou kartou NVIDIA GeForce 930M a mezi DVD mechanikou pro čtení a zápis optických disků či LTE modemem.

Bezpečnost a spolehlivost

Firemní data jsou pro většinu společností tím nejcennějším majetkem. Mohou zahrnovat adresáře zákazníků, popisy patentů či postupů nebo jiné know-how. Bezpečnost dat v notebooku Toshiba Tecra Z50-C zajišťuje kombinace několika prvků – čtečky otisků prstů a SMART karet, vlastního BIOSU, který chrání nadstandardně počítač před útokem zvenčí, TPM čipu ve verzi 2.0, jenž umožňuje šifrovat data na pevném disku v případě krádeže a funkce Anti Theft, se kterou je možné po ztrátě nebo zcizení notebooku kompletně zamknout počítač.

Celodenní výdrž na baterie

top_it_employers

Přesto, že je Tecra Z50-C lehkým a velmi výkonným profesionálním notebookem s výkonnými procesory nejvyšších řad 6. generace Intel Core i5 nebo Core i7 a FULL HD displejem, vydrží na baterie pracovat až 8,5 hodiny. O optimalizaci spotřeby a dlouhou životnost baterie se stará funkce Eco Utility.

Na náš trh právě přicházejí první čtyři konfigurace tohoto notebooku – Tecra Z50-C-10M, Tecra Z50-C-114, Tecra Z50-C-11J a Tecra Z50-C-11V. Všechny jsou vybaveny 8 GB operační paměti, rychlým SSD diskem s kapacitou 256 nebo 512 GB, Wi-Fi adaptérem, integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 520 a čtečkou SD karet. Abyste mohli být kdykoli online, mají tři posledně jmenované integrován navíc LTE/3G modem.

Byl pro vás článek přínosný?